Neptunovci uspešni na državnem prvenstvu

Pretekli vikend so celjski plavalci nastopali na dveh plavalnih državnih prvenstvih. Dečki in deklice so tekmovali na Ravnah, kadeti, mladinci in člani pa so se merili v Kranju.

Na Ravnah so si medalje pod okriljem trenerjev Roberta Kekca priplavali Julijan Pevec zlato na 100 m in 200 m prsno, srebro na 200 m mešano ter bron na 50 m prsno in 400 m mešano. Na 200 m prsno je bila zlata tudi Taya Čanžek. Na prvenstvu sta se izkazali tudi obe štafeti dečkov, ki sta bili zlati na 4 x 100 m in 4 x 200 m prosto. Plavali so v postavi Julijan Pevec, Vid Čujež, Aljoša Vihernik in Danilo Obačkić.

Uspešni tudi najstarejši plavalci

Lepo bero medalj so iz Kranja prinesli tudi najstarejši plavalci, ki trenirajo pod okriljem trenerjev Roberta Kekca in Martina Karlina.

Med kadeti sta blestela Jakob Lesjak, ki je postal državni prvak v kategoriji kadetov na 400 m, 800 m in 1500 m prosto ter Filip Bratina, ki je v kadetski kategoriji osvojil 3. mesto na 200 m hrbtno. Izabela Pakiž Rumpf je postala mladinska podprvakinja na 100 m prsno in državna prvakinja na 200 m prsno. Gašper Pevec je postal državni prvak v kategoriji mladincev na 200 m mešano v tej kategoriji pa je osvojil tudi 3. mesto absolutno, ter zlato na 200 m prsno, kjer je absolutno osvojil tudi srebro. Pevec je bil tudi srebrn na 100 m prsno. Lena Bornšek je osvojila 3. mesto na 400 m prosto v članski kategoriji, postala pa je tudi državna prvakinja med članicami na 800 m in 1500 m prosto. Nikola Milenović je v članski kategoriji osvojil 3. mesto na 800 m prosto.

Plavalci so tako uspešno zaključili sezono in sedaj odhajajo na tritedenske počitnice. Tekmovalna plavalna sezona se nadaljuje septembra.