Nogometaši NK Celje drugič v zgodovini prejeli pokal za naslov državnih prvakov

V predzadnjem krogu 1. SNL so nogometaši Celja zadnjič letos pred domačimi navijači odigrali ligaški dvoboj. Proti Kopru so zmagali z 2:1. Tekma je bila posebna zato, ker so po njej prejeli pokal za naslov državnih prvakov, ki so ga osvojili že pred dvema krogoma z domačo zmago proti Olimpiji. Na praznovanje naslova je na stadion prišlo več kot 5.000 navijačev.

Odprta tekma od samega začetka, z mnogo priložnostmi na obeh straneh je vodstvo Celjanom prinesla v 16. minuti, ko so domači dobili priložnost iz enajstmetrovke. Strel Aljoše Matka je sicer koprski vratar Jan Koprivec najprej ubranil, a je Matko odbito žogo vendarle potisnil v mrežo.

Koprčani so izenačili v 27. minuti, ko je Matjaža Rozmana premagal Luka Vešner-Tičić. Gostje so bili v nadaljevanju nevarnejši, vendar Rozmana niso uspeli premagati. Novo vodstvo za Celjane je prišlo v 75. minuti, ko je Matko ukradel žogo, stekel proti golu in zadel za 2:1.

Sledilo je še nekaj priložnosti na obeh straneh, mladi debitant Timothy Dassena Ček, ki je vstopil 5 minut pred iztekom igralnega časa, je nemudoma zadel prečko. Gostje bi preko Suleja Wisdoma v 90. minuti skoraj izenačili, a je močan strel z desetih metrov Rozman ubranil. Še eno priložnost z glavo je v 94. minuti imel Karlo Brunčič, vendar je streljal mimo gola in rezultat se ni več spremenil.

Pred zadnjo tekmo prvenstva v Radomljah naslednjo soboto so Celjani na 1. mestu z 12 točkami prednosti pred Mariborom, ki se je na 2. mesto povzpel po sobotni zmagi doma na derbiju proti Olimpiji. bilo je prav tako 2:1

Standings provided by Sofascore

Po še eni domači zmagi in dvigu kante za naslov državnih prvakov pa se je slavje v Celju šele dobro začelo.

Po koncu tekme je namreč potekal sprejem ekipnih prvakinj in prvakov, ki sta ga Mestna občina Celje skupaj z Zavodom Celeia Celje pripravila za nogometašice ŽNK Celje, košarkarice ŽKK Cinkarna Celje in nogometaše NK Celje.

Na sprejemu so prvakinjam in prvakom skupaj čestitali za dosežke, se poveselili in zabavali v ritmih skupine Šank Rock.

Obsežno foto-video reportažo s sprejema si boste kmalu lahko ogledali na Celje.info.