Dan za zdravje zaposlenih


oopz celjePo podatkih Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje so kostno–mišične bolezni v Sloveniji glavni vzrok za nastanek delovne invalidnosti, obenem pa je to tudi najpogostejši vzrok, zaradi katerega slovenski delavci odhajajo v bolniški stalež. Zaradi tega je ukrepanje na mestih, kjer ta stanja lahko nastanejo in mestih, kjer prihaja do najpogostejših okvar zdravja, nujno.

Kako se lahko učinkovito soočite z izzivom in v svojem podjetju na enostaven način pripomorete k zmanjšanju nesreč pri delu in zmanjšanju bolniškega staleža, boste izvedeli na brezplačnem  promocijskem dogodku, ki ga organizira OOZ Celje v okviru projekta »Obvladovanje kostno – mišičnih bolezni in poškodb pri delu v obrtnih dejavnostih« in bo:

v torek, 15. marca 2016, od 17.30  do 19.45

v dvorani OOZ Celje, Cesta na Ostrožno 4, Celje

Na dogodku boste izvedeli, kaj predstavlja nevarnost za nastanek poškodb in nastanek kostno mišičnih obolenj na delovnem mestu, kako jih lahko sami obvladujemo in preprečujemo, kakšne izboljšave lahko dosežemo, predstavljena pa bo tudi dobra praksa.

  1. 1.    Sklop – teoretični del
  • vzroki za nastanek poškodb bolezni mišično kostnega sistema
  • pomen varnosti in zdravja pri delu
  • vpliv življenjskega sloga na zdravje mišično kostnega sistema
  • preprečevanja nastanka poškodb in bolezni mišično kostnega sistema
  • pomen vključevanja športno gibalnih aktivnosti v delovno okolje in življenjski stil

Teoretični del bo izvedla Barbara Oštir, dipl.med.sestra.

  1. 2.       Sklop – praktični del
  • spoznati način, kako si lahko sami pomagate z vajami proti bolečinam na delovnem mestu
  • kaj lahko naredite sami doma
  • s testnimi primeri sami ugotovite, če vajo pravilo izvajate
  • po vsaki vaji takoj opazite napredek
  • pravilna praktična izvedba posameznih vaj ter priporočila za izvedbo pri delu in doma

Praktični del bo izvedla Tatjana Klakočar, profesorica športne vzgoje in podjetnica. Vsi udeleženci ste vabljeni k aktivni udeležbi, zato priporočamo, da ste oblečeni športno oz. v udobnih oblačilih.

Vsak udeleženec bo prejel uporabno gradivo, ki mu bo v pomoč pri načrtovanju in izvajanju aktivnosti za preprečevanje in obvladovanje bolezni in poškodb mišično-kostnega sistema.

Z letom 2011 je stopil v veljavo Zakon o varstvu in zdravju pri delu, ki od delodajalca zahteva tudi načrtovano izvajanje promocije zdravja na delovnem mestu (27. točka 76. člena). Udeležbo na delavnici in gradivo lahko vključite v svoj program promocije zdravja na delovnem mestu.

 

Priloženo izpolnjeno prijavnico pošljite do ponedeljka, 14. 3. 2016, na elektronski naslov [email protected] ali po telefaksu 03/425 22 71.

Udeležba na seminarju je za vse udeležence brezplačna!