Celjani le še korak do osvojitve zgodovinskega naslova prvaka

Celjski nogometaši so v predzadnjem krogu letošnjega prvenstva rutinirano z 2:0 premagali velenjski Rudar. Ob hkratnem porazu ljubljanske Olimpije so Celjani prevzeli vodstvo na lestvici. Pred Olimpijo, s katero se bodo v zadnjem krogu v Celju udarili za naslov prvaka, imajo dve točki prednosti. Za zgodovinski prvi naslov tako Celjanom zadošča že remi.

Na današnjem savinjsko-šaleškem derbiju so Celjani dosegli že 34. zmago, od tega so jih 15 dosegli Ob jezeru.

Celjani so na današnjem šaleško-savinjskem derbiju proti zadnjemu Rudarju dosegli zanesljivo zmago. Vse delo so opravili že v prvem polčasu.

Prvo nevarno priložnost na tekmi so sicer imeli domači, ko se je Sanjin Lelić sam znašel pred celjskimi vrati, a je streljal preko vrat Matjaža Rozmana. Celjani so za tem hitro prevzeli pobudo. Že v peti minuti je namreč po lepi akciji z roba kazenskega prostora “iz prve” zadel Ivan Božić. Drugi zadetek je padel že 20 minut kasneje, ko so Celjani izigrali velenjsko obrambo, akcijo pa je za vodstvo z 2:0 zaključil Luka Kerin. Ko so Velenjčani v 34. minuti ostali še brez pordelega Jovanovića je bila tekma praktično odločena. Celjani so s pol moči zadržali visoko vodstvo in tekmo rutinirano pripeljali do konca.

Celjski nogometaši so z zmago in hkratnim porazom do tega kroga vodilne Olimpije – v Ljubljani so bili z 2:1 bolši nogometaši Tabora iz Sežane – za dve točki prevzeli vodstvo na lestvici. V sredo tako čaka celjske nogometaše še neposredni obračun za naslov prvaka, ko v Celju gostijo ljubljansko Olimpijo. Za zgodovinski prvi naslov prvakov Celjanom zadostuje že remi. Glede na trenutno formo obeh moštev pa so Celjani nedvomno glavni favoriti, da na stadionu Z’dežele dvignejo pokal za najboljšega v državi.

Odločilna tekma zadnjega 36. kroga: Celje – Olimpija Ljubljana, Sreda, 22.julij 2020 ob 20:45 na stadionu Z’dežele v Celju.

35. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Rudar – NK Celje 0:2 (0:2)

Velenje, stadion Ob jezeru Celje – ZAPRTO ZA JAVNOST!

SODNIK: Nejc Kajtazović (Kranj) 1. POMOČNIK: Alen Salkić (Ljubljana) 2. POMOČNIK: Robert Šprah (Cirkulane) 4. SODNIK: Andrej Žnidaršič (Kranj) DELEGAT: Janko Turk (Lovrenc na Dravskem polju)

STRELCI: 0:1 Ivan Božić (5.min.), 0:2 Luka Kerin (26.min.)

RDEČI KARTONI: Sandro Jovanović (34.min.)

RUMENI KARTONI: Sandro Jovanović (4.min., 33.min.), Sanjin Lelić (7.min.), Adam Vošnjak (8.min.), Damjan Trifković (39.min.), David Kašnik (41.min.), Mateo Panadić (71.min.)

RUDAR: Matej Radan, Robert Pušaver, Adam Vošnjak, David Kašnik, Aljaž Krefl, Josip Filipović (od 77.min. Pavel Vižintin), Damjan Trifković (od 46.min. Gašper Jovan), Leon Črnčič (od 62.min. Cene Kitek), Sanjin Lelić (od 52.min. Mateo Panadič), Mićo Kuzmanović (od 77.min. Tim Turinek), Sandro Jovanović. Trener: Dominik Beršnjak.

CELJE: Matjaž Rozman, Lan Štravs (od 58.min. Domantas Antanavičius), Jakob Novak (od 82.min. Karlo Plantak), Denis Marandici, Luka Kerin (od 82.min. Gašper Koritnik), Josip Ćalušić, Ivan Božić, Advan Kadušić (od 82.min. Amadej Brecl), Nino Pungaršek (od 57.min. Rok Štraus), Dario Vizinger, Žan Zaletel. Trener: Dušan Kosić. (statistika: A.H.)