Celjani brez “dogovora” s srečo brez Evrope

Celjski nogometaši so zadnjo tekmo v tekmovalni sezoni, ki je odločala tudi o njihovi morebitni vstopnici v evropska tekmovanja, začeli odlično. Na tekmi z neposrednimi nasprotniki so v Murski Soboti povedli že v 3. minuti.

Po podaji Jureta Travnerja je namreč za 0:1 zadel Luka Kerin. Isti igralec je dve minuti kasneje morda izpustil, kar so Celjani želeli, saj je prestregel podajo vratarja, ga preigral, a mu je potem spodrsnilo.

Do konca polčasa sta obe ekipi imeli nekaj priložnosti, do naslednjega zadetka pa je prišlo v 6. minuti drugega polčasa, ko so skoraj polne domače tribune proslavile izenačenje.

Na koncu so Celjani igrali na polno in ogrožali domača vrata, zgodila pa se je tudi precej sporna situacija v šestnajstercu.

Mura : Celje 1:1 (0:1)

Mura: Šafarić, Kous (od 46.’ Sirk), Bošković, Maruško, Kozar (od 46.’ Šušnjara), Kouter, Lorbek, Bobičanec, Maroša (od 78.’ Šporn), Karničnik.
Celje: Rozman, Brecelj, Zaletel, Stojinović, Travner, Cvek, Pungaršek (od 87.’ Benedičič), Pišek (od 76. R.’ Štraus), Kerin (od 72.’ D. Štraus), Vizinger, Lotrič.
Rumena kartona: Kozar, Maroša.