Celjani na Fazaneriji pred eno navijačico iztržili remi

Državni prvaki iz Celja so v 10. krogu prve nogometne lige gostovali pri pokalnemu prvaku in trenutno vodilni Muri.

Tekma, ki je na tribunah gostila zgolj eno gledalko, legendarno navijačico Mure Trejziko, se je končala brez zadetkov.

Zvesta navijačica Mure Trejzika. (foto: youtube)

Na Fazaneriji sta se v tekmi 10. kroga državnega prvenstva, ki je bil zaradi praznikov prestavljen na začetek tedna, pomerila vodilna Mura in Celje. To je bil tudi prvi letošnji dvoboj aktualnih pokalnih in državnih prvakov. Mura je tekmo začela odločneje in resno zapretila že v 10. in 12. minuti, a je zavoljo nenatančnih Prekmurcev ostalo pri izidu 0:0. Na nasprotni strani je vrata Mure ogrozil tudi Ivan Božić, a mu nevarne akcije ni uspelo spremeniti v vodstvo Celjanov. Tudi druga polovica polčasa je pripadla Murašem, ki so v kazenskem prostoru Celjanov zapravili lepo priložnost za vodstvov.

Tudi v nadaljevanju je bila konkretnejša Mura, ki je bila v 57. in 62. minuti ponovno blizu vodilnemu zadetku, vendar so bili prekmurski nogometaši danes preveč nenatančni. Po teh dveh priložnostih se je tekma uravnotežila, a večjih priložnosti edina gledalka na tekmi, zvesta dolgoletna navijačica Mure Terezija Knaus – Trejza, ni več videla. V sodnikovem podaljšku je sicer padel tudi zadetek, a se je Trejzika veselila prehitro, saj je bil eden izmed igralcev Mure v prepovedanem položaju.

Celjani, ki slasti zmage niso okusili že štiri tekme in se utrjujejo na spodnji polovici prvenstvene lestvice, bodo v petek gostili Aluminij.

10. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Mura – NK Celje 0:0 (0:0)

Murska Sobota, stadion Fazanerija – ZAPRTO ZA JAVNOST!

SODNIK: Dejan Balažič 1. POMOČNIK: Dejan Gabrovec 2. POMOČNIK: Aleksander Burjan 4. SODNIK: Roman Glažar DELEGAT: Danijel Žalik