Celjani na uvodnem srečanju poraženi v zadnjih minutah

Ekipa ECE Celje 2015/2016. (Vir: uradna spletna stran KK Celje)

Člani košarkarskega kluba ECE Celje so v sredo, 21. oktobra odigrali prvi krog 2. Slovenske košarkarske lige v kateri nastopajo tudi v letošnji sezoni 2015/2016. Odpravili so se na gostovanje v Grosuplje in po izenačenem srečanju v zadnji četrtini izgubili. Drugi krog 2. SKL bodo odigrali 24.10, ko v domačo dvorano Gimnazije Celje – Center prihaja ekipa KK Parklji. Srečanje bo ob 20.00 uri.

Rezultat:

KK GROSUPLJE – KK ECE CELJE 73:69 (21:20, 22:15, 10:13, 20:21)

Strelci:

Grosuplje: Sirnik 18, Jerman 15, Markus 7, Grubelič 6, Hojč 12, Kunc 11, Peterca 4.

Celje: Požin 15, Gradić 6, Ledl 15, Korošec 11, Pungartnik 12, Kočevar 10.

Potek srečanja:

V prvem letošnjem nastopu celjskih košarkašev smo spremljali precej izenačeno srečanje. Ekipi sta se izmenjevali v vodstvu, vendar si nobena od njih ni priigrala občutnejše prednosti. Premik v rezultatskem smislu so domačini dosegli v zadnji četrtini, ko so naredili delni izid 8-0. Celjani so se sicer borili in si želeli osvojitve točk, vendar se jim na manjšo razliko kot so končne štiri točke ni uspelo približati.