Celjani po Kielu, svojo moč pokazali tudi na derbiju v Velenju

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so veliko zmago v ligi prvakov, ko so sredi tedna v Zlatorogu na kolena spravili nemške zvezdnike, nadgradili še z zanesljivo zmago na gostovanju v Velenju, kjer so se z velenjskimi rokometaši pomerili v že 127. večnem rokometnem derbiju.

Prvi zadetek na tokratnem derbiju so dosegli Celjani. Tekma je bila nato izenačena, Velenjčanom pa se ni uspelo odlepiti niti po rdečem kartonu Žige Mlakarja in hkratno dvojno dvominutno kaznijo za Celjane. Moštvi sta tako uvodnih deset minut sklenili ob neodločenem rezultatu. Ob koncu 11. minute pa so Celjani prvič povedli za dva gola, po tem ko je sedemmetrovko izkoristil Cokan. Ob izteku druge tretjine prvega polčasa so nato Pivovarji ostali še brez Matica Suholežnika, ki je postal drugi celjski rokometaš z rdečim kartonom na tekmi. Tudi to ni zamajalo odlične Celjane, ki so prvi polčas zanesljivo dobili s 13:16.

Tudi v drugem polčasu so Celjani nadaljevali z odlično igro in v 32. minuti preko Cokana povedli s štirimi zadetki razlike. Sledila je mini serija Velenjčanov, ki so se uspeli približati na dva zadetka zaostanka. Kaj več jim Celjani niso dopustili ter v 40. minuti znova povedli za štiri. Tri minute kasneje je strel domačih s sedmih metrov uspešno zaustavil Bojić, Strmljan pa je na drugi strani povišal na +5. Pivovarji so še naprej igrali izjemno učinkovito ter v 49. minuti povedli celo za ogromnih devet zadetkov prednosti. Zmagovalec je bil odločen, Velenjčani pa so do konca uspeli le še ublažiti poraz, a tretje zmage v letošnji ligaški sezoni Celjanom niso mogli odvzeti.

Celjani bodo zmagovito serijo skušali nadaljevati v četrtek, ko jih čaka evropsko gostovanje pri še enemu rokometnemu velikanu, katalonski Barceloni.