Celjani podaljšali zmagoviti niz tudi proti večnemu tekmecu Zagrebu

Celjski rokometaši so presenetljivo zmago v ligi prvakov v gosteh proti Nantesu, ter razmeroma pričakovano zmago v državnem prvenstvu proti Slovenj Gradcu, danes nadgradili še z domačo zmago nad večnim tekmecem iz Zagreba. Zagreb je bil tako s strani Celja premagan še drugič v letošnji sezoni lige prvakov, a tokratna tekma je bila veliko tesnejša.

Celjani z zmago ostajajo v igri za uvrstitev v izločilne boje lige prvakov, kamor se uvrsti prvih šest v skupini. Trenutno so Celjani s 6 točkami ravno šesti, Nantes za njimi pa ima z dvema tekmama manj 4 točke.

Tekma je bila na začetku v znamenju nervoze obeh tekmecev, a so bili Celjani bolj zbrani in povedli s 3:1. Zagrebačani so se prebudili in tekmo izenačili. Celjani so se uspeli odlepiti šele v 22. minuti, ko je najprej Matic Grošelj zadel za 9:7, za tem pa še Kristjan Horžen za 10:7.  Celjani so nato kljub igralcu manj zdržali in polčas končali z dvema goloma prednosti (14:12).

Drugi polčas se je začel po okusu domače ekipe, saj so že v prvih minutah prednost povišali na štiri (17:13). Zagrebški trener Vlado Šola je bil tako že v uvodu drugega polčasa vzeti minuto odmora, kar pa njegovi ekipi ni kaj dosti pomagalo, saj so Celjani prednost povišali na +5 (23:18). Ko je že kazalo na mirno zmago Celjanov, so se jim zgodile črne minute: Zagrebčani so izkoristili napake in neizkoriščene napade Celjanov ter manj kot deset minut pred koncem tekme po golu Hrstića izenačili na 26:26. Padec koncentracije celjskih rokometašev v tem delu tekme se je odrazil tudi v dveh zapravljenih sedemmetrovkah.

Celjani so se nato vendarle nekoliko zbrali in po golih Josipa Šarca in Tilna Kodrina ponovno ušli za dva gola (28:26). To pa ni zagotovilo mirne končnice, saj je sledil napet zaključek tekme. Najprej je Zagreb pet minut pred koncem izenačil. Dve minuti pred koncem pa je za zmago zadel Kristjan Horžen. Zagrebčani so sicer v zadnji minuti zapravili dva napada, drugega le nekaj sekund pred koncem, ko na veliko srečo Celjanov iz ugodnega položaja ni zadel Senjamin Burić. Končni izid je bil 29:28.

Najboljši strelec pri Celjanih je bil z desetimi goli Josip Šarac, pri Zagrebu pa je šest golov prispeval Matej Hrstič.

Celjani bodo naporen teden nadaljevali v četrtek, ko v Zlatorog prihaja drugouvrščeni Veszprem.

RK Celje Pivovarna Laško : HC PPD Zagreb     29:28 (14:12)

Dvorana Zlatorog, brez gledalcev, sodnika: Jusufhodžić, Brkić (AUT)

RK Celje Pivovarna LaškoVujovič 6 obramb, Gaberšek; Cvetko, Mazej, Dragašević, Razgor 2/1, Marguč 1, Šarac 10, Grošelj 3, Poteko, Kodrin 5, Horžen 4, Mlakar 2, Leban 2, Novak, Načinović; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 12 min

Rdeči karton: Poteko 22. minuta; 7-metrovke: 1/3

HC PPD Zagreb: Jandrić 1 obramba, Ašanin 10/2 obramb; Šipić, Vistorop 4/4, Mrakovčić 1, Mandić, Klarica 4, Burić 4, Obradović 3, Kraljević, Leimeister, Laljek 1, Matanović 4, Ravnić, Hrstić 6, Grahovac 1; trener: Vlado Šola

Izključitve: 10 min; 7-metrovke: 4/4