Celjani do prve zmage s petardo

Celjski nogometaši so v petem kolu prvogligaškega tekmovanja nocoj v Domžalah dosegli prav toliko golov in prišli do prve zmage v sezoni.

Prvi polčas so gostje dobili kar z 0:3, za Celje pa so bili uspešni Vizinger Lotrič in Kerin. Isti igralec je za 0:4 zadel po četrt ure igre v drugem polčasu, potem pa so se prebudili tudi domači. V 16 minutah so dosegli tri gole in znižali na 3:4. Povsem na koncu tekme je Vizinger po podaji Lotriča potrdil celjsko zmago.

Domžale : Celje 3:5 (0:3)
Strelci: 0:1 Vizinger (13.), 0:2 Lotrič (24.), 0:3 Kerin (36.), 0:4 Kerin (59.), 1:4 Podlogar (61.), 2:4 Ibričić (64., 11-m), 3:4 Ibričić (75.), 3:5 Vizinger (90.).
Domžale: Sorčan, Klemenčič, Lazarević (od 46. Podlogar), Ibričić, Sikošek, Kait, Ćorluka, Repas (od 46. Karič), Dobrovoljc, Gnezda Čerin, Vuk (od 56. Mujan).
Celje: Rozman, Stojinović, D. Štraus, Pišek, Lotrič, Novak (od 79. R. Štraus), Kerin (od 78. Božič), Benedičič, Vizinger, Zaletel, Vidmajer.
Rumeni kartoni: Gnezda Čerin, Sikošek; Stojinović, Lotrič, Božič.

V soboto, 17. avgusta, bo v Celju tekma z Mariborom.