Celjani s porazom na zimski odmor

Celjski nogometaši so po dveh zaporednih ligaških zmagah na zadnji tekmi pred zimskim premorom morali priznati premoč nogometašem Mure. Ti so na stadionu Z’dežele slavili z rezultatom 3:1.

V 19. krogu, ki je bil hkrati zadnji pred zimskim premorom, so morali državni prvaki iz Celja že drugič letos priznati premoč pokalnim zmagovalcem iz Musrske Sobote. Varovanci Dušana Kosića so bili v prvem delu prvega polčasa nevarnejši nasprotnik, a so bili njihovi napadi bolj jalovi. Še najnevarneje je Prekmurce ogrozil Mičo Kuzmanović, ki je nevarno streljal že v tretji minuti srečanja, ko mu je strel ubranil gostujoči vratar. Isti celjski igralec je v 20. minuti sprožil še en nevaren strel proti vratom Mure, a je žoga zadela zunanji del vrat. Za tem je pobudo prevzela Mura. Najprej so neuspešno zaključili nevaren napad v 23. minuti, v 34. minuti pa je Amadej Maroša po lepo prejeti podali iz bližine premagal nemočnega domačega vratarja Matjaža Rozmana.

Drugi polčas so ponovno bolje začeli Celjani, vendar je njihov nalet hitro presekal nevaren poskus Mure, ko je natančen strel Tomija Hrovata z odlično reakcijo zaustavil domači vratar Rozman. Le nekaj minut kasneje, v 54. minuti, pa tudi odlični celjski vratar ni mogel preprečiti povišanja vodstva Prekmurcev. Nino Kouter je sprožil iz prostega strela, v kazenskem prostoru Celjanov je najvišje skočil Kevin Žižek, žoga pa je po njegovem strelu z glavo zadela Dušana Stojinovića, ki jo je nesrečno preusmeril v lasten gol.

Celjani se po dvojnem zaostanku še niso povsem pobrali, ko je že sledil nov šok. V 61. minuti je Amadej Brecl v kazenskem prostoru zrušil Kousa, sodnik pa je brez oklevanja pokazal na najstrožjo kazen.Zanesljivo jo je izvedel Maroša za povišanje vodstva na 3:0. Tudi v nadaljevanju so Muraši nadzorovali potek srečanja, a je Žan Zaletel v 74. minuti vendarle dosegel častni zadetek za Celjane.

Mura se je z zmago utrdila na tretjem mestu lestvice, Celjani pa ostajajo na sedmem mestu, a z nekoliko večjim zaostankom za vodilnim Mariborom. Celjani bodo na prvi spomladanski tekmi gostovali pri Aluminiju. Datum spomladanskega nadaljevanja sezone še ni določen.

19. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Celje – NŠ Mura 1:3 (0:1)

Celje, stadion Z’dežele – ZAPRTO ZA JAVNOST!

SODNIK: Roberto Ponis (Koper) 1. POMOČNIK: Aleksandar Kasapović (Ljubljana) 2. POMOČNIK: Tadej Friš (Sladki Vrh) 4. SODNIK: Asmir Sagrković (Vrhnika) DELEGAT: Dejan Germič (Cerkvenjak)

STRELCI: 0:1 Amadej Maroša (34.min.), 0:2 Kevin Žižek (54.min.), 0:3 Amadej Maroša (62.min. – 11m), 1:3 Žan Zaletel (74.min.)

RDEČI KARTONI: /

RUMENI KARTONI: Žan Benedičič (17.min.), Matic Vrbanec (58.min.), Advan Kadušić (72.min.), Klemen Šturm (89.min.)

CELJE: Matjaž Rozman, Amadej Brecl, Mićo Kuzmanović, Žan Benedičič (od 90.min. Jon Šporn), Roman Bezjak (od 56.min. Luka Kerin), Matic Vrbanec (od 75.min. Maj Rorič), Ivan Božić (od 90.min. Tom Kljun), Dušan Stojinović (od 75.min. Josip Ćalušić), Žan Zaletel, Jakob Novak, Advan Kadušić. Trener: Dušan Kosić.

MURA: Marko Zalokar, Klemen Pucko (od 85.min. Jure Travner), Matic Maruško, Nino Kouter, Žiga Kous, Amadej Maroša (od 89.min. Vito Štrakl), Tomi Horvat, Žan Karničnik, Klemen Šturm, Kevin Žižek (od 80.min. Kai Cipot), Jan Gorenc. Trener: Ante Šimundža.(statistika: A.H./NK Celje)