Celjani s točko iz Ljudskega vrta

V senci razburljivega razpleta zadnje tekmovalne etape v boju za rumeno majico na kolesarski dirki po Franciji, ko je Tadej Pogačar z epsko predstavo izničil minutni zaostanek za Primožem Rogličem in osvojil Tour de France, se je včeraj odvil 100. štajerski derbi. Celje je namreč v 4. krogu prve lige gostovalo pri vodilnem Mariboru in iz Ljudskega vrta odšlo s točko.

Državni prvak NK Celje v novi sezoni prve lige ostaja brez zmage in z zgolj dvema točkama zaseda mesta pri dnu lestvice.

Državni prvaki so na tekmi dvakrat povedli. Prvič že v 18. minuti, ko je Mitja Lotrič z diagonalnim strelom z desne strani ugnal mariborskega vratarja Ažbeta Juga. Po zaostanku so pobudo prevzeli Mariborčani in nekajkrat zapretili Celjanom, a jih je reševal Matjaž Rozman. Državni prvaki so tako po njegovi zaslugi na odmor odšli z rezultatom 1:0.

Tudi v drugem polčasu so bolje začeli Mariborčani. Potem, ko je Rozman v 52. minuti še ubranil poskus Alexandruja Certuja, je bil v 57. minuti brez moči. Po kotu se je namreč žoga odbila in končala na drugi vratnici pri Jasminu Mešanoviću, ki je brez težav zadel za 1:1.

Kljub pritisku Mariborčanov so v 78. minuti ponovno povedli Celjani. Rezervist Jakob Novak, ki je v igro vstopil sedem minut prej, je preigral branilca Koblarja in v kazenskem prostoru učinkovito zaključil akcijo za 2:1. Že dve minuti kasneje pa je prav tako rezervist Maribora Rok Kronaveter po podaji Cretuja atraktivno s škarjicami premagala Rozmana za končnih 2:2.

Rezultat je bil na koncu za Celjane še ugoden, saj so imeli Mariborčani v zadnjih minutah tekme še nekaj stoodstotnih priložnosti, a so varovanci Dušana Kosića uspeli ubraniti točko.

4. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Maribor – NK Celje 2:2 (0:1)

Maribor, Ljudski vrt – ZAPRTO ZA JAVNOST!

SODNIK: Rade Obrenović (Ljubljana) 1. POMOČNIK: Grega Kordež (Dol pri Ljubljani) 2. POMOČNIK: Tomislav Pospeh (Ljubljana) 4. SODNIK: Matej Jug (Tolmin) DELEGAT: Gojko Setnikar (Ljubljana – Polje)

STRELCI: 0:1 Mitja Lotrič (18.min.), 1:1 Jasmin Mešanović (57.min.), 1:2 Jakob Novak  (78.min.), 2:2 Rok Kronaveter (80.min.)

RDEČI KARTONI: /

RUMENI KARTONI: Mitja Lotrič (53.min.), Amir Dervišević (62.min.), Denis Marandici (73.min.)

MARIBOR: Ažbe Jug, Denis Klinar, Alexandru Cretu, Rudi Požeg Vancaš, Aljoša Matko (od 89.min. Andrej Kotnik), Amir Dervišević (od 89.min. Blaž Vrhovec), Jasmin Mešanović (od 89.min. Marcos Tavares), Mitja Viler, Jan Mlakar (od 77.min. Rok Kronaveter), Nemanja Mitrović, Luka Koblar. Trener: Mauro Camoranesi.

CELJE: Matjaž Rozman, Lan Štravs (od 70.min. Žan Benedičič), Matic Vrbanec (od 91.min. Nino Pungaršek), Denis Marandici, Luka Kerin (od 91.min. Mićo Kuzmanović), Filip Dangubić, Ivan Božić, Dušan Stojinović, Mitja Lotrič (od 71.min. Jakob Novak), Amadej Brecl, Žan Zaletel. Trener: Dušan Kosić.(statistika: A.H./NK Celje)