Celjani zanesljivo slavili na 113. slovenskem derbiju

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v petem krogu, v derbiju Lige NLB, pomerili z ekipo Gorenje Velenje, ki je pred tekmo zasedala 2. mesto v prvenstvu, s točko zaostanka za Ribnico.

Celjani so v drugem polčasu vknjižili zanesljivo zmago v 113. derbiju, ter bero zmag povišali na 83 (5 tekem se je končalo z remijem, 25 pa je zmag Velenja).

Novi trener Tomaž Ocvirk je zmagal še na drugi tekmi pod njegovim vodstvom. Zmago nad Flensburgom je Ocvirk zabelil še z zmago na slovenskem derbiju.

V prvem polčasu smo spremljali zelo izenačeno srečanje v katerem se favorizirani domačini nikakor niso uspeli odlepiti od ekipe Gorenja, ki je vseskozi uspela držati korak s Celjani. Slednji so zgrešili kar nekaj izjemnih priložnosti oz. jih je ubranil vratar Taletovič. Šele po minuti odmora domačega stratega Ocvirka, v 20. minuti tekme, so se Celjani prvič uspeli odlepiti na dva zadetka razlike. V zadnji minuti prvega dela so imeli Celjani možnost, da bi povedli za tri, a so napad zaključili prehitro. Strel Razgorja je ubranil velenjski vratar, Verdinek pa je na drugi strani poskrbel za minimalni zaostanek gostujočega moštva.

Drugi polčas pa so Celjani stopili na plin in si takoj priigrali prednost štirih zadetkov. Odlično je branil tudi celjski vratar Panjtar. Kljub temu je Gorenje nato vzpostavilo ravnotežje, oziroma uspelo držati korak, razlike pa vseeno niso uspeli zmanjšati. Na polovici drugega dela so Celjani prvič povedli za pet golov, nakar je sledil rahel padec v igri, kar so izkoristili Velenjčani in uspeli priti na zgolj dva zadetka zaostanka. A to je bilo s strani Velenjčanov tudi vse. Od tega trenutka naprej so glavno vlogo na igrišču prevzeli celjski rokometaši in začeli ponovno višati prednost, najvišja je bila za sedem zadetkov. Tekma se je končala z izidom 27:21 za rokometaše Celja Pivovarne Laško pri katerih je Vujović dosegel 8 zadetkov, 5 jih je dodal Malus, toliko pa jih je dosegel tudi najboljši strelec gostov, Aleks Kavčič.

Celjani so s tekmo manj na drugem mestu prvenstvene lestvice.

Oktober bo zaradi zasedenosti dvorane Zlatorog minil v znamenju gostovanj. Najprej, v soboto, 6. oktobra, celjski igralci gostujejo v Szegedu, kjer bodo odigrali 4. krog Velux EHF Lige prvakov. Tej bo sledilo gostovanje v Trebnjem (Liga NLB), kjer bo tekma 10. oktobra ob 19h. Sledijo še tekme v Nantesu (14.10. 19h), Kopru (17.10. ob 20. uri), Dolu (20.10.) in v Ivančni Gorici (31.10.). Prva naslednja domača tekma bo tako šele 4. novembra, ko bo v Zlatorogu gostovalo ukrajinsko Zaporožje (17. uri).

RK Celje Pivovarna Laško  :  RK Gorenje Velenje 27:21 (13:12)

Dvorana Zlatorog, 950 gledalcev, sodnika: Backovič, Palackovič

RK Celje Pivovarna LaškoPantjar 11/1 obramb, Ferlin; Vujović 8/2, Jurečič, Malus 5, Razgor 1, Ovniček 2, Marguč 4, Šarac, Grošelj, Nenadić 1, Kodrin 2, Horžen, Anić 2, Bećiri 2; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 6 min; 7-metrovke: 2/3

RK Gorenje Velenje: Logar, Vujovič, Taletović 8 obramb; Grobelnik, Mazej 1, Haseljić 2, Tajnik 3, Špelić 1, Matanović 1/1, Stojnič 1, Miklavčič 4, Banfro, Drobež, Verdinek 3, Kavčič M., Kavčič A. 5/1; trener: Zoran Jovičić

Izključitve: 6 min; 7-metrovke: 2/5