Sanjski debi Ocvirka. Flensburg na kolenih v Celju

Celjskim rokometašem je menjava trenerja očitno dela dobro, saj so v tretji tekmi letošnje sezone lige prvakov doma na kolena spravili veliki nemški Flensburg. Zmagali so z rezultatom 23:20, medtem ko so ob polčasu zaostajali za en gol, bilo je 10:11.

Tekma je bila sicer vseskozi zelo izenačena, Celjani pa so odločilno razliko naredili v zadnjih desetih minutah tekme, ko so povedli tudi za štiri gole in prednost zadržali do konca.

Prvi polčas je ponudil izjemno izenačeno tekmo, saj se nobenemu izmed moštev ni uspelo odlepiti drug od drugega, prav tako pa obe moštvi v svojo korist nista znali izkoristiti slabih minut nasprotnikov.

V drugem polčasu so bolje začeli Nemci, ki so povedli za dva gola, vendar se celjski rokometaši ponovno niso pustili in hitro izenačili. Malo za tem pa so Celjani prešli v vodstvo, kar je očitno prelomilo tekmo. Celjani so se odlepili in manj kot dest minut pred koncem tekme povedli celo za štiri gole. Vodstvo so rutinirano zadržali in se na koncu veselili velike zmage.

Eden izmed najzaslužnejših za današnjo zmago je bil zagotovo domači vratar Klemen Ferlin, ki je ubranil skoraj polovico strelov na gol, ob koncu tekme pa čez celotno igrišče celo zadel enega izmed ključnih golov.

ocvirkTomaž Ocvirk je očitno v mlado celjsko moštvo vnesel dodatno energijo, ki napoveduje uspešno nadaljevanje sezone.

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Hvala Flensburgu za fer in korektno igro. To je bila zelo čustvena tekma zame, sploh ker sem prvič v tej vlogi. Sam sem se moral sprostiti pred tekmo, to pa so potrebovali tudi fantje. Potrebovali smo mirnost, ki nam je skozi tekmo uspevala, predvsem pa smo morali verjeti vase. To nam je uspelo, vsak od igralcev je verjel v svoje sposobnosti in v skupni uspeh. To je najbolj pomembno, da damo vedno vse od sebe in si ničesar ne očitamo. Uspeli smo umiriti nasprotnika, v prvem polčasu še premalo hitro prehajali v napade, v drugem pa popravili tudi to in tako dosegli kakšen lahek zadetek več, kar je ob odlični obrambi odločilo tekmo. Za obrambo lahko vsem rečem samo kapa dol, to je bila požrtvovalnost, ki jo potrebujemo, zato čestitke fantom.«

David Razgor, kapetan Celja Pivovarne Laško: »Ta nova doba se ne bi mogla začeti bolje. Kot je dejal trener ni bilo veliko časa, da bi se taktično pripravljali, saj je za nami buren teden. Skušal nas je čim bolj spočiti in odmakniti od dogajanja, hkrati pa si je želel, da verjamemo vase, v svoje sposobnosti in v končni uspeh. Mislim, da mu je več kot očitno to uspelo. Glede tekme same mislim, da smo jo dobili v obrambi, ta je bila večji del zelo dobra in za nami je bil naš vratar danes odličen in v kriznih trenutkih obranil nekaj pomembnih žog. Pohvala tudi publiki, ki je v trenutkih, ko se je tekma lomila, stopila z nami, pritisnila in nam pomagala do uspeha. Presrečen sem, da smo dobili ti dve izjemno pomembni točki.«

Maik Machula, trener Flensburga: »Čestitke za zmago Celju, mi smo zelo razočarani, tako nad dejstvom, da nismo zmagali, razočaran pa sem tudi nad predstavo moje ekipe. Imeli smo možnosti, a smo zapravili preveč priložnosti. Dosegli smo samo dvajset zadetkov, v obrambi smo še igrali na nivoju, v napadu pa žal ne.«

Še vedno lahko po promocijski ceni postanete član najmočnejše navijaške družine RK Celje Pivovarna Laško in spremljate rokometeše v očitno obetajočem se nadaljevanju sezone.

V sredo, 3. oktobra se torej za celjske igralce nadaljuje tekmovanje v državnem prvenstvu, ko bodo v Ligi NLB, v Zlatorogu gostili ekipo Gorenje Velenje. Tekma bo v sredo, 3. oktobra ob 20.15h, konec tedna pa celjski vitezi nato potujejo v Szeged, kjer jih v soboto čaka obračun četrtega kroga elitnega evropskega

3. krog lige prvakov:

Celje Pivovarna Laško – Flensburg 23:20 (10:11)

Dvorana Zlatorog, 3300 gledalcev, sodnika: Pandžić, Mošorinski (SRB)

RK Celje Pivovarna LaškoPantjar, Ferlin 19/1 obramb, 1 zadetek; Vujović 1, Jurečič 2, Malus 5, Kljun, Razgor 4/2, Ovniček 1, Marguč 1, Šarac 1, Grošelj 1, Nenadić 2/1, Kodrin 2, Horžen 1, Anić 1, Bećiri; trener: Tomaž Ocvirk

Izključitve: 2 min; 7-metrovke: 4/6

SG Flensburg-Handewitt: Burić 6/1 obramb, Bergerud 4 obrambe; Karlsson, Golla 3, Hald Jensen, Glandorf 4, Svan Lasse, Wanne 1/1, Jeppsson 1, Joendal 1, Steinhauser 3, Zachariassen, Gottfridsson 2, Lauge Schmidt 4, Baijens, Röd 1; trener: Maik Machulla

Izključitve: 8 min; 7-metrovke: 2/3