Celjani z drugo zaporedno zmago še trdneje na tretjem mestu lestvice

Celjani so v 8. krogu državnega prvenstva dosegli drugo zaporedno zmago. Tokrat so bili boljši od drugouvrščenega Kopra in se utrdili na tretjem mestu. Za drugim Koprom sedaj zaostajajo le za dve točki.

Celjani so zmagovalca odločili že v prvem polčasu, ki so ga zasluženo dobili. Za Celjane je zaigral tudi Denis Popović, ki je nedavno okrepil celjsko zasedbo.

Prvi gol je padel v 29. minuti, ko je mrežo domačih načel Charles Ikwuemesi. Ta je zadel po podaji Grigorija Morozova zadel z glavo. Le dobrih deset minut za tem je znova udarila afriška celjska naveza. V 40. minuti se je Ikwuemesi izognil prepovedanemu položaju, stekel proti kazenskemu prostoru Kopra, žogo oddal v sredino do Neneja Gbambla, ta pa jo je poslal v prazno mrežo. Celjani so vodili z 2:0. Koprčani si v prvem polčasu niso priigrali večjih priložnosti, Celjani pa so zasluženo odšli na odmor z dvojnim vodstvom.

Trener domačih Zoran Zeljković je ob polčasu posegel po dveh menjavah po katerih so Koprčani zaigrali odločneje. Stopnjevanje pritiska bi se jim skoraj obrestovala v 67. minuti, ko je Anis Jašaragić že ušel Matjažu Rozmanu, a nato preveč okleval ter s tem omogočil Rozmanovo vrnitev in ubranitev njegovega poskusa.

V 69. minuti so Celjani osztali brez zelo razpoloženega Ikwuemesi, ki si je pri reševanju žoge zvil gleženj in moral iz igre. Kljub temu so Celjani v 80. minuti znova zapretili, vendar je poskus Vasilija Janjičića pa je obranil Adnan Golubović. Janjičić je bil nevaren znova v 82. minuti, a je bil tudi tokrat uspešnejši domači vratar. Domači vratar se je moral znova izkazati v 89. minuti, ko je nevarno akcijo izvedel Gbambla. Zaključek tekme je zaznamoval drugi rumeni karton Ivana Božića, kar pa v zadnjih trenutkih igre ni spremenilo rezultata. Celjani so se tako veselili pomembne druge zaporedne zmage.

V 9. krogu v Celje prihaja vodilna Olimpija. Tekma bo na stadionu Z’dežele v soboto, 10. 9. ob 20.15.

KOPER – CELJE 0:2 (0:2)