Celjani z dvomestno zmago tudi proti Velenjčanom

Celjski rokometaši so v derbiju domače lige danes odpravili tradicionalne rivale iz Šaleške doline. V Zlatorogu so bili pivovarji krepko boljši in ponovili, kar so v tej sezoni storili že štirikrat – zmagali z dvomestno razliko.

Na 119. derbiju so najprej gol dosegli gostje, to pa je bilo tudi njihovo edino vodstvo. V 18. minuti so domači povedli z več kot dvojno prednostjo 9:4, 5 golov pa je bila razlika tudi ob polčasu.

Celjani tudi po glavnem odmoru niso ničesar prepustili naključju. Razlika je naraščala vse do 57. minute, ko je za 33:20 zadel kapetan David Razgor.

Celje Pivovarna Laško : Gorenje Velenje 33:21 (15:10)

Celje Pivovarna Laško: Vujovič, Ferlin 14/2 obramb; Cvetko 2, Razgor 2/1, Marguč 8/2, Šarac 5, Grošelj 2, Poteko, Žabič, Silva 2, Kodrin 2, Horžen 4, Grebenc 3, Makuc, Leban 2, Novak 1; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 3/3

Gorenje Velenje: Husejnovič 1 obramba, Taletović 4 obrambe; Mazej 1, Haseljić, Tajnik 2/2, Matanović 3, Šol, Miklavčič 5, Drobež, Verdinek 2, Grmšek, Šiško, Kavčič M. 4, Kavčič A. 3, Okleščen 1, Bojanić; trener: Zoran Jovičić

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: 2/4

Klemen Ferlin, vratar Celja Pivovarne Laško: »Nismo pričakovali tako suverene zmage, a pokazal se je naš odnos, velika borbenost in želja vsakega posameznika, da prikaže tisto najbolje kar zna. To nam je uspelo, hkrati pa nam je to pokazatelj kako se lotiti naslednjih tekem. Vsi, ki so vsi vstopili, so dali svoj prispevek k zmagi, delali smo malo napak in to je ključ do zmag, kot je bila današnja.«