Celjani z Lotričevim dvojčkom tik pod vrhom prvenstvene lojtr’ce

Celjski nogometaši so na prvi uradni tekmi po zimskem premoru nadaljevali s prakso z zimskih priprav. Na domači zelenici so bili precej boljši od zasedbe s Kidričevega, ki je po jesenskem delu tekmovanja zasedala drugo mesto.

Sredi prvega polčas so Celjani povedli. Po kotu je žoga prišla do Luke Kerina na vrh kazenskega prostora, ki jo je oddal v svojo desno do Mitje Lotriča, ki jo je z diagonalnim strelom poslal v mrežo za 1:0 in svoj 9. gol sezone.

V 52. minuti je svoj 10. gol sezone (za 10. celjsko zmago) zabil Lotrič, s strelom z roba kazenskega prostora, je po novi Kerinovi podaji povišal vodstvo domačih na 2:0.

Celjani imajo sedaj 37 točk, točko manj od Aluminija.

Celje : Aluminij 2:0 (1:0)

1:0 Lotrič (25.), 2:0 Lotrič (52.).

Celje: Rozman, Marandici, Ćalušić, Stojinović (od 60.’ R. Štraus), Kadušić, Zaletel, Benedičič (od 90.’ Antanavičius), Kerin, Lotrič, Božić (od 81.’ Plantak), Vizinger.
Aluminij: Kovačić, Pantalon, Petek, Vrdoljak, Klepač, Leko (od 46.’ Marinšek), Vrbanec (od 70.’ Šaka), Matjašič, Čermak, Živković (od 15.’ Bosilj), Pečnik.
Rumeni kartoni: Čermak, Vrdoljak, Pečnik.
Rdeči karton: Pečnik (82.’).

V sredo, 26. febuarja, bo v Celju tekma z Bravom (18h).

*foto: zajem zaslona