Celjani z visoko zmago skočili na četrto mesto

celje-triglavCeljski nogometaši so v 23. krogu gostili spomladi še neporaženi kranjski Triglav in ga visoko premagali s 4:0. Z zmago so vsaj za en dan splezali na četrto mesto na lestvici.

Celjani so na tekmi z moštvom, ki je v spomladanskem delu doseglo tri zmage, od samega začetka držali pobudo. Kranjčani so se kljub podrejenemu položaju uspeli dolgo braniti, v 32. minuti pa so vendarle morali pobrati žogo iz svoje mreže. Celjani so izvedli lepo akcijo preko Janeza Piška, ki je z dolgim predložkom našel Daria Vizingerja. Ta je s podajo nazaj zaposlil Mitjo Lotriča, ki je brez težav zadel za 1:0. Kljub še nekaj lepim priložnostim Celjanov, je rezultat v prvem polčasu ostal nespremenjen.

V drugem polčasu pa so Celjani še bolj stopili na plin in v 25 minutah igre dosegli kar tri zadetke. Že v 4. minuti nadaljevanja so podvojili vodstvo. Tokrat so lepo akcijo izpeljali Lovro Cvek, ki je podal do Rudija Požeg Vancaša, ta pa je žogo zgolj podaljšal do Vizingerja, ki je zlahka zadel. Ista trojica je poskrbela tudi za tretji gol, ko je za 3:0 še enkrat zadel Vizinger. V 71. minuti je sledila nova šolska akcija Celja po kateri je 20-letni Hrvat Dario Vizinger zadel že tretjič in dosegel hat-trick za končnih 4:0.

CELJE – TRIGLAV 4:0 (1:0)