Celjani z zmago na vrh lestvice

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se z zmago v Ivančni Gorici zavihteli na vrh razpredelnice. Končni rezultat je bil 25:35.

Vse misli so sedaj usmerjene k nedeljskemu obračunu lige prvakov. Na voljo so še štirje akcijskih paketi dveh vstopnic za ligo prvakov + darilni paket – TUKAJ (klik)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v okviru Lige NLB gostovali v Ivančni Gorici, kjer so zabeležili novo zmago, s katero so vsaj za nekaj dni prevzeli vodilno mesto na prvoligaški razpredelnici. Sedaj celjske rokometaše čakajo trije dnevi priprav na zelo pomembno nedeljsko tekmo proti ukrajinskemu Zaporožju v Zlatorogu. Za to tekmo in domačo tekmo z Zagrebom vam ponujamo še štiri akcijske pakete vstopnic – podrobnosti TUKAJ.

Reprezentančni premor in niti en trening v polni postavi, je pustil posledice na celjskih igralcih, ki jim v prvem polčasu igra nikakor ni stekla. Delali so vse preveč napak in domačinom ponujali številne priložnosti. S številnimi izgubljenimi žogami, premalo odločno obrambo in nezbranostjo v napadu, je Sviš ves čas uspel ohranjati minimalen zaostanek, nekajkrat pa tudi izenačil. Najvišja prednost v prvem delu je znašala tri zadetke, kolikor je bila prednost tudi ob izteku polčasa. To razliko so dosegli že v prvi tretjini prvega polčasa, vendar se je nato Celjanom ustavilo. Kljub temu so na odmor odšli s tremi goli prednosti.

V nadaljevanju so Celjani zaigrali nekoliko bolje in hitro povedli za pet. Domačim ni pomagala niti minuta odmora, saj je bilo sredi drugega polčasa že + 8 za Celjane. Domači so po tem zaostanku zaigrali nekoliko bolje vendar jim bliže, kot na pet golov zaostanka ni uspelo priti.

V celjski ekipi sta bila najboljša vratar Panjtar, ki je zbral kar 23 obramb ter Accambray, ki je bil s petimi zadetki prvi strelec Celjanov. Celjski rokometaši so se s to zmago vsaj za nekaj dni zavihteli na vrh prvenstvene lestvice. Vse misli so sedaj usmerjene v nedeljski obračun z ukrajinskim Zaporožjem.

RK Sviš Ivančna Gorica : RK Celje Pivovarna Laško    25:30 (12:15)

OŠ Stična, 300 gledalcev, sodnika: Romih, Kržan

RK Sviš Ivančna Gorica: Škorc 7 obramb, Struna 2 obrambi, Vencelj 3 obrambe; Knez 3, Zafran 5/2, Fink 1, Grojzdek 3, Hrovat 2, Stopar 6/1, Košir Matej 1, Kutnar A., Krabonja 3, Željko, Bučar, Košir Matic, Vidmar 1; trener: Aleksander Polak

Izključitve: 6 min; 7-metrovke: 3/6

RK Celje Pivovarna LaškoPantjar 23 obramb, Ferlin; Vujović 3, Jurečič 4, Malus, Kljun, Košec, Razgor 2, Ovniček 2, Nenadić 4, Accambray 5/3, Kodrin 4, Horžen 1, Anić 3, Bećiri 2; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 10 min; 7-metrovke: 3/4

1. Celje 8 7 0 1 257:212 14
2. Riko Ribnica 7 5 2 0 204:178 12
3. Gorenje 7 4 1 2 187:178 9
4. Maribor 7 4 0 3 189:192 8
5. Urbanscape Loka 7 4 0 3 193:197 8
6. Trimo Trebnje 7 3 1 3 181:185 7
7. Krka 7 3 1 3 183:188 7