Celjani z zmago nad Dobovo sami na vrh lestvice

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v enajstem krogu Lige NLB, pomerili z ekipo MRD Dobove in vknjižili novo visoko zmago.

Vse misli so sedaj usmerjene k naslednji preizkušnji v ligi prvakov. Po visoki zmagi v ligi prvakov prejšnji teden doma proti Zagrebu, bodo tokrat poizkušali zmagati še v Zaporožju.

Rokometaši Celja so tokratno srečanje odprli silovito. Povedli so s 3:0 in 6:1 ter gostujočega trenerja Markla že po slabih sedmih minutah tekme prisilili k minuti odmora.

Po tej so Celjani začeli nizati napake v napadu, v obrambi pa so gostom ponujali preveč prostora. Ti so to izkoristili in se uspeli vrniti v igro ter zmanjšati razliko na en gol (7:6 in 8:7). Nato so celjski igralci znova zaigrali bolje, se znova odlepili ter na odmor odšli s petimi zadetki prednosti (19:15).

V drugem polčasu domači niso več dopustili padcav igri in so prednost hitro višali ter na koncu zmagali s šestnajstimi zadetki razlike (41:25). Za Celje je šest zadetkov dosegel Jurečič, Panjtar pa je imel 15 obramb. Za goste sta po štirikrat zadela Kunst in Sintič.

Po tekmi so Celjani takoj preklopili misli k naslednjemu preizkusu, tekmi Velux EHF Lige prvakov, ko se bodo v nedeljo, 25. novembra, ob 17. uri v gosteh pomerili z Zaporožjem. Tej bosta sledili dve domači tekmi, najprej v sredo, 28. novembra ob 17.uri domača tekma s Koprom, nato pa sledi zadnja tekma lige prvakov v jesenskem delu, ko bo v nedeljo, 2. decembra ob 17.uri, v Zlatorogu gostoval francoski Nantes. Obeta se torej nov evroligaški spektakel.

RK Celje Pivovarna Laško  :  MRD Dobova     41:25  (19:14)

Dvorana Zlatorog, 350 gledalcev, sodnika: Ivančič I., Ivančič D.

RK Celje Pivovarna LaškoPantjar 15 obramb, Ferlin; Vujović, Jurečič 6, Malus 2, Kljun 1, Košec 2/2, Razgor 5/1, Ovniček 4, Šarac 3, Nenadić 4, Accambray 5/3, Kodrin 3, Horžen, Anić 3, Bećiri 3; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 4 min; 7-metrovke: 6/8

MRD DobovaLeben 6/1 obramb, Polutnik 1 obramba; Dular 2, Markušič 3, Rožman, Kučič 2, Humek, Bura 3, Jazbec 1, Zavodnik 2, Krnc, Šušnjara 2, Kunst 4, Sintič 4, Hotko 1, Novak 1; trener: Aleksander Markl

Izključitve: 6 min

1. Celje 11 10 0 1 362:293 20
2. Riko Ribnica 11 8 3 0 326:273 19
3. Gorenje 10 6 2 2 281:256 14
4. Maribor 10 6 1 3 270:268 13
5. Urbanscape Loka 10 6 0 4 272:275 12
6. Koper 10 5 1 4 263:251 11
7. Krka 10 4 1 5 273:278 9