Celjani z zmago nad Domžalami ohranjajo možnosti za osvojitev naslova

Nogometaši Celja so v 32. krogu prve nogometne lige premagali Domžale s 4:1 in štiri kroge pred koncem ohranjajo možnosti za osvojitev zgodovinskega naslova prvakov.

S tekmo več so se Celjani približali vodilni Olimpiji na točko zaostanka. V soboto Celjane čaka zahtevno gostovanje v Mariboru.

Celjani so povedli v 37. minuti, ko je zadel Luka Kerin. Že pet minut kasneje, v 42. minuti, so Domžalčani izenačili in postavili izid prvega polčasa. Celjski nogometaši so v drugem polčasu stopili na plin in znova povedli v 51. minuti, ko je mojstrsko zadel Mitja Lotrič. Tekma je bila odločena v 73. minuti, ko je svoj 21. gol v letošnji sezoni dosegel Dario Vizinger. Vizinger na lestvici strelcev zaseda drugo mesto za Olimpijinim Antejem Vukušućem, ki je dosegel 22. golov. Končni izid tekme in 17. celjsko zmago v letošnji sezoni je v 89. minuti z drugim golom na tekmi potrdil Lotrič.

Celjane do konca prvenstva čakajo še štiri zahtevne tekme. Sobotno gostovanje v Mariboru, nato v Celje prihaja kranjski Triglav, sledi štajersko-šaleški derbi v Velenju, za konec pa še derbi in morda odločilna tekma za prvaka z Olimpijo v Celju.

32. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Celje – NK Domžale 4:1 (1:1)

Celje, stadion Z’dežele – 300 gledalcev

SODNIK: Matej Jug (Tolmin) 1. POMOČNIK: Manuel Vidali (Gračišče) 2. POMOČNIK: Mihael Kalan (Kranj) 4. SODNIK: Alen Borošak (Spodnji Duplek) DELEGAT: Stojan Bole (Sežana)

STRELCI: 1:0 Luka Kerin (37.min.), 1:1 Vuyadinovich (42.min.), 2:1 Mitja Lotrič (51.min.), 3:1 Dario Vizinger (73.min.), 4:1 Mitja Lotrič (89.min.)