Celjani z zmago ohranjajo možnosti za osvojitev naslova

Nogometaši Celja so v 30. krogu v gosteh z 2:0 premagali neposrednega tekmeca za Evropo, četrtouvrščeni Aluminij. Z zmago so tudi zadržali korak z vodilnima Olimpijo in Mariborom, ki se bosta jutri pomerila v Ljubljani.

Celjani so tako po dveh krogih ponovno okusili slast zmage in so s tekmo več točkovno izenačeni z Mariborom, za Olimpijo pa zaostajajo samo za točko.

Celjani so v Kidričevo prišli precej oslabljeni, saj so igrali brez Ivana Božića, Žana Benedičiča, Metoda Jurharja, Žana Flisa in Dušana Stojinovića. Kljub temu so hitro prišli do zajetnega vodstva, saj sta Lotrič in Vizinger za zmago z 2:0 zadela že v 11. oz. 17. minuti. Posebej lep je bil prvi gol Lotriča, ko je z okoli 30 metrov neubranljivo zadel s prostega strela.

Po hitrem hladnem tušu so domači nogometaši vendarle vzpostavili ravnotežje, a več kot nekaj lepih priložnosti tako na eni, kot na drugi strani, tekma ni več ponudila. Z zmago so se Celjani zavihteli na drugo mesto.

Celjske nogometaše v petek čaka nova težka tekma, ko bodo gostovali pri vročem Bravu, ki je sicer v tem krogu prekinil niz šestih zaporednih zmag.

30. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Aluminij – NK Celje 0:2 (0:2)

Kidričevo, Športni park – 300 gledalcev

SODNIK: Bojan Mertik (Odranci) 1. POMOČNIK: Andraž Kovačič (Ljubljana) 2. POMOČNIK: Simon Smej (Fokovci) 4. SODNIK: Aleksander Matković (Ravne na Koroškem) DELEGAT: Danijel Žalik (Turnišče)

STRELCI: 0:1 Mitja Lotrič (11.min.), 0:2 Dario Vizinger (17.min.)