Celjani zgodaj povedli, potem pa …

Nogometašem Celja je pripadla čast, da so odigrali zadnjo tekmo jesenskega dela državnega prvenstva. Polsezono sta zaradi kartonov predčasno končala najboljša strelca Rudi Požeg Vancaš in Mitja Lotrič, Dušan Kosić pa ni mogel računati niti na Žana Benedičiča in kapetana Jureta Travnerja.

Na gostovanju v Kidričevem so rumeno-modri preko Elvedina Džinića povedli v 7. minuti, ko je Tadej Vidmajer podal iz kota z desne strani, Džinić pa je z glavo žogo poslal v prečko, od tam pa se je odbila čez golovo črto. Kmalu zatem pa celjska ladja zaplule v nevarne vode, od koder ni bilo rešitve.

Aluminij je kot presenečenje prvenstva že do konca prvega polčasa dosegel tri gole, v drugem pa dodal še enega za visoko zmago.

Aluminij : Celje 4:1 (3:1)
Strelci: 0:1 Džinić (7.), 1:1 Tahiraj (15.), 2:1 Kidrič (23.), 3:1 Leko (37.), 4:1 Tahiraj (84.).
Aluminij: Janžekovič, Gliha (od 86. Grgić), Kontek, Martinović, Jakšić, Leko (od 83. Krajnc), Muminović, Petrovič, Horvat, Tahiraj, Kidrič (od 71. Ivančić).
Celje: Rozman, Stojinović, Zaletel, Džinić, Vidmajer, Pišek, Cvek, Brecl, Pungaršek (od 76. R. Štraus), Novak (od 56. Ibišević), Vizinger (od 83. D. Štraus).
Rumeni kartoni: Gliha, Muminović, Leko; Vidmajer, Ibišević.

Rudar Velenje : Maribor 1 : 3
Gorica : Olimpija Ljubljana 1 : 3
Domžale : Krško 2 : 1
Mura : Triglav Kranj 0 : 0