Celjankam nov naslov državnih košarkarskih prvakinj

Celjske košarkarice so sinoči na najkrajši možen način zaključile finalno serijo, ki se je igrala na tri zmage, in prepričljivo osvojile naslov državnih prvakinj. To je 19. tovrstna klubska lovorika.

Cinkarna Celje : Triglav Kranj 72:52 (19:10, 15:16, 22:7, 16:19) – izid v zmagah 3:0
Simmons 16, Gbemuotor 12, Debeljak 10, …

Veselje ob dvigu pokala; foto: KZS/alesfevzer.com

Gorenjska zasedba se je resneje upirala do 16. minute, ko je bilo na semaforju 25:22, potem pa je razlika začela naraščati. Kdo je najboljši v državi je bilo najbolj očitno v tretji četrtini, ki so jo cinkarnarke dobile za 15 točk. V zadnjem kvartalu je domača prednost narasla na 28, domači trener, Damir Grgić, ki je nedavno podaljšal sodelovanje s klubom, pa je do konca tekme v igro poslal celotno zasedbo s klopi.

Celjska Američanka, Taylah Rose Simmons, je prejela nagrado za najbolj koristno igralko finalne serije.

To je skupno 12. zaporedni naslov prvakinj za Celjanke, ki so bile v tej sezoni najboljše tudi v mednarodni regionalni ligi.