Celjanke boljše od žalskih rokometašic

zrk celje vs zalec 2016 jan

V tekmi ženske prve rokometne lige sta se v lokalnem obračunu sestali vrsti iz Celja in Žalca. Gostiteljice so na koncu upravičile vlogo favoritinj in zmagale z 31:25, Žalčanke pa so v drugem polčasu zelo znižale zaostanek. Celjske mesnine tako ostajajo na tretjem mestu.

Prvo medsebojno srečanje v aktualni sezoni so Celjanke dobile za 9 zadetkov in tudi v prvem polčasu je kazalo, da se Žalčankam ne obeta nič dobrega. Po pol ure je bilo na semaforju kar 20:8, gostujoči trener Jernej Gologranc pa svojih igralk ni mogel predramiti niti z minutama odmora.

Domače rokometašice so drugi polčas nadaljevale z začetno šestorko, a so v drugem delu gostje bile veliko bolj konkretne. V četrt ure so dosegle enak učinek kot v prvem polčasu in Celjankam le trikrat dopustile zadeti. Nekajkrat je razlika znašala le še 5 zadetkov, a gostje bližje niso mogle.

Celje Celjske mesnine : Zelene doline Žalec 31:25 (20:8)

Hren 8, Regner 7; Turnšek 10

Ljubljana : Jadran Bluemarine Hrpelje Kozina 26:21 (13:10)

12. Brežice 12 – 0

V soboto Celjanke čaka gostovanje pri Ljubljani, s katerimi so v prvem delu nekoliko presenetljivo izgubile.