Celjanke dobile sosedski obračun

Celjske rokometašice so v petek gostovale v bližnjem Žalcu v tradicionalnem derbiju ekip, ki sta v tej sezoni v zgornji polovici prvenstvene razpredelnice. Na prvem srečanju so bile uspešnejša dekleta iz doline zelenega zlata.

Prvih pet minut sta bili ekipi izenačeni, potem pa so pobudo prevzele gostje, ki so v 20. minuti povedle z dvojno prednostjo – 6:12. Malo pred koncem prvega polčasa so Žalčanke znižale zaostanek na tri, ob polčasu pa je razlika znašala štiri gole. V prve pol ure se je strelsko najbolj izkazala Jasmina Pišek s šestimi zadetki.

V začetku drugega polčasa so gostiteljice začele bolje in se v 38. minuti preko občasne reprezentantke Katje Čerenjak približale na 17:18. Ista igralka je v 44. minuti poskrbela za izenačenje na 20, potem pa je sledila serija treh zadetkov Sanje Vrček. Žalčanke so se preko Neže Avbelj dvakrat uspele približati na gol zaostanka, a je Celjankam znova uspela serija treh zadetkov, s katerimi so odločile tekmo.

Zelene doline Žalec : Celje Celjske mesnine 24:28 (12:16)