Celjanke povedle v finalu

zkk athlete celje 2015-16Košarkarice celjskega Athletea so uspešno začele finalni niz 25. državnega prvenstva. Na domačem prizorišču so bile kar za 29 točk boljše od kranjskega Triglava, s katerim se v finalu merijo že petič zapored. Serija se igra na tri zmage, druga tekma pa bo v petek ob 20. uri na Gorenjskem. Ob morebitnem celjskem uspehu bi na tretji tekmi, ki bo v ponedeljek ob 18. uri v Celju, varovanke Damirja Grgića, lahko dvignile pokal za že 12. naslov prvakinj.

Uvod torkovega srečanje je pripadel Kranjčankam, ki so povedle s 4:8. Sledil je odličen celjski odgovor z delnim izidom 15:2. Obe ekipi sta bili najbolj razpoloženi v drugi četrtini, ki se je končala s 27:22.

Za visok izid ob polčasu – 50:39 so bile zaslužne številne trojke, saj sta jih obe ženstvi skupaj zadeli 13 in to v 22 poskusih. Celjska zasedba se v drugem polčasu ni ustavljala. Po 30 minutah je vodila za 18 točk, tik pred koncem srečanja pa tudi že 30.Za prepričljivih 85:65 je Ivana Dojkić prispevala 18 točk, Tina Trebec pa jih je nasula 17. Visokorasla igralka je zadela vse tri poskuse izza črte 6,75.

ATHLETE CELJE : TRIGLAV 85:56 (23:17, 27:22, 17:10, 18:7)