Celjanke so si zmanjšale možnosti za 3. mesto

zrk celje celjske mesnine 2015-16Celjske rokometašice so se v tekmi 18. kola državnega prvenstva pomerile z najtesnejšimi konkurentkami za končno tretje mesto, s katerimi so si ob koncu lanske ta položaj delile. V Golovcu so se namreč pomerile z ajdovskim Mlinotestom, primorska dekleta, v zadnjem času okrepljena z dvema krimovkama, pa so imela na tribunah močno spodbudo.

Domači trener Rajko Begovič ni mogel računati na znova poškodovano Sanjo Vrček, gostiteljice pa so začele s krčem, saj so Ajdovke večkrat povedle z dvema zadetkoma prednosti.

Po četrt ure igre so Celjske mesnine z delnim izidom 3:0 prvič povedle, v 19. minuti vodile z 9:7, po novem preobratu pa je bilo v 25. minuti 9:11. Do konca polčasa je bil izid trikrat poravnan.

V začetku drugega dela je Katarina Regner pri mesninarkah zapravila tri protinapade, vseeno pa so imele več od igre gostiteljice, ki so v 39. minuti vodile z 19:15 in imele še napad. Od tega trenutka naprej se je razmerje znova obrnilo, saj so “mlinarke” nižale razliko in v 52. minuti izenačile na 22. V končnici so gostje večkrat povedle za dva gola, a so Celjanke vsakič znižale, do izenačenja pa jim ni uspelo priti.

V domači zasedbi je Nikita Privšek dosegla 7 zadetkov, po 4 pa Alja Jankovič, Pia Hren in Alja Vrček.

Celjanke so s porazom padle na 4. mesto, do konca prvenstva pa je še pet tekem.

ŽRK Celje Celjske mesnine : ŽRK Mlinotest Ajdovščina 26:27 (13:13)

V sredo Celjanke čaka gostovanje v Brežicah, v soboto, 9. aprila, pa pri Krimu.

Zagorje : Velenje 28:21
Krka : Jadran Bluemarine 38:22
Zelene doline Žalec : Ljubljana 28:28
Ž.U.R.D. Koper : DP Logik Branik 30:26