Celjanke ugnale tudi bolgarske prvakinje

Ekipa iz skoraj 900 kilometrov oddaljene Montane, ki premore kar pet bolgarskih reprezentantk, je v dvorani gimnazije Celje – Center povedla z 2:6.

Domače košarkarice so na to odreagirale odlično in s serijo 10:0 prešle v najvišje vodstvo prvega polčasa. Gostujoča vrsta je z izjemno hitro igro in sprva natančnim metom z razdalje znova prešla v vodstvo in na začetku druge četrtine povedla za šest točk. Manjšo prednost so gostje ohranile do konca prvega polčasa.

Po glavnem odmoru je Montana povedla s 30:38, slovenske prvakinje pa so brez pomoči z minuto odmora, podobno kot na začetku srečanja zaigrale bolje. V 27. minuti je bil izid poravnan na 45, Celjanke pa so do konca tretje četrtine dosegle še delni izid 7:0.

Po eni od le dveh celjskih trojk iz sicer 13 poskusov so Celjanke povedle za ducat točk, a je bilo do konca še dobrih šest minut. Ker so Bolgarke prvo tekmo dobile za pol ducata točk so želele znižati zaostanek, da bi bile boljše v medsebojni primerjavi. To jim je pol minute pred koncem tekme tudi uspelo, ko je 165 cm visoka Viktorija Stojčeva zadela trojko od table.

Rezultat:

Athlete Celje : Montana 2003 68:64 (18:22, 12:12, 22:11, 16:19)
Evans 24 (9 skokov), Potočnik 15 (6 podaj), Prezelj 8, ….

Damir Grgič, trener Athlete Celje: »Čestitke igralkam za zmago. Vesel sem reakcije posameznih igralk, dvigujemo se v formi in v nadaljevanju sezone lahko pričakujemo še boljše predstave.«

Stefan Mihajlov, trener Montane 2003: »Dobro smo igrali do 25. minute in zadnjih pet minut. Vmes nas je Celje zaustavilo s consko obrambo. V tem obdobju smo zgrešili pet odprtih metov za tri točke in nekaj metov izpod koša. Navkljub porazu smo še vedno zanesljivo v položaju za napredovanje v Superligo Top 8.«

1. Athlete Celje 4/1 9
2. Montana 2003 3/2 8
3. Buducnost Bemax 3/1 7
4. Crvena zvezda 1/3 5
5. Badel 1862 0/4 4

V soboto je v okviru državnega prvenstva na sporedu gostovanje v Domžalah. Sledi reprezentančni premor, kvalifikacijsko tekmo za evropsko prvenstvo pa bo v soboto, 19. novembra, gostilo knežje mesto. Na širšem seznamu kandidatk za reprezentanco je 23 imen, med njimi štiri igralke Athletea: Zala Lešek, Larisa Ocvirk, Alma Potočnik in Annamarija Prezelj.