Celjanke v derbiju po drami brez 60. zaporedne zmage; košarkarji na jugu brez pravih možnosti

kosarka-zogaCeljske košarkarice so po drami v finalu pokalnega tekmovanja s Triglavom z isto ekipo ponovno uprizorile nekaj podobnega. V Kranju so namreč gostiteljice zmago ulovile s trojko v zadnji sekundi. To je prvi poraz Athletea v državnem prvenstvu po nizu 59 zmag, ki je trajal vse od novembra 2013.

Po izenačeni uvodni četrtini so celjske košarkarice Athleta v drugih 10 minutah prevzele pobudo in tik pred polčasom vodile že za 14 točk (27:41), pred zadnjo četrtino pa za 11 (49:60). Gorenjke, so zaostanek izničile v štirih minutah in pol, v zadnjo minuto tekme pa vstopile v vodstvu s 70:68. Ivana Dojkić je nato zadela trojko za 70:71, na drugi strani pa sta Medenova in Zdolškova izmed štirih prostih metov zadeli le enega. Po zadnjem, ki ga je zgrešila kranjska kapetanka, sicer Laščanka, je Triglav uspel izsiliti napako Celjank, po minuti odmora pa je Medenova, z 19 točkami najboljša strelka tekme, ob izteku srečanja zadela met preko rok nasprotnic.

TRIGLAV : ATHLETE CELJE 74:71 (19:18, 11:23, 19:19, 25:11)
Prezelj 16, Dojkić 15, Slonjšak 11, Marić 10, …

Damir Grgić, trener Athlete Celja: “Čestitke Triglavu za zmago. Tri četrtine smo igrali dobro, v zadnji pa nato izgubili ritem, nasprotnicam dopustili, da se vrnejo v igro in nespametno odigrali končnico. Verjetno eden izmed razlogov za to tiči tudi v tem, da smo v treh dneh odigrali dve zahtevni tekmi. Čestitke našim dekletom za prikazano v prvih 30 minutah tekme.”

Ostali tekmi

MARIBOR : GROSUPLJE 53:81

ODEJA : DOMŽALE 0:20

Dodajmo, da so Celjanke v četrtek v gosteh ugnale Grosuplje s 70:77.

1. Triglav 13/2 28
2. Athlete Celje 13/1 27
3. Grosuplje 9/6 24
4. Maribor 5/10 20
5. Domžale 4/10 18
6. Odeja 0/15 2

Državno prvenstvo se nadaljuje že nocoj, ko bo Athlete ob 20.00 v dvorani GCC gostil Domžale. Iste nasprotnice se bodo v sredo pomerile v Domžalah, ko bo šlo za zaostalo tekmo 1. kola.

§ § §

2. SKL

Celjski košarkarji so tekmo v Črnomlju začeli dobro, saj so dvakrat vodili za 7 točk, a je v drugi četrtini Kolpa že vodila za 12. V tretjem delu so gostitelji vodili tudi za 17 točk. Celjani se niso predali in v 33. miniti zaostanek znižali na 8, a je bilo v 35. minuti že 16 točk razlike. Proti koncu tekma je prednost Belokrajncev nekoliko usahnila.

KOLPA ČRNOMELJ : ECE CELJE 77:71 (17:17, 19:9, 23:19, 18:26)
Koštomaj 21 (12 skokov), Dimec 14, Goršek 12, …

HRASTNIK : ECE TRIGLAV 74:81

MESARIJA PRUNK SEŽANA : KONJICE 78:73

SLOVAN : AKK BRANIK MARIBOR 71:77

PLAMA PUR : PARKLJI 74:71

Torek, 22. marec, ob 19.00: TERME OLIMIA PODČETRTEK : GROSUPLJE