Celjanke v jubilejni finale DP; košarkarji s porazom v kvalifikacije za obstanek

zkk-in-kk-ce-190x30011

Košarkarice Athlete Celja so prve finalistke državnega prvenstva. V polfinalnem nizu so tekmice iz Maribora ugnale z 2:0 v zmagah. Drugo zmago so varovanke Damirja Grgića dosegle na gostovanju ob Dravi.

Po visokem porazu na prvi tekmi polfinala (41:109) so Mariborčanke na sobotnem obračunu prikazale popolnoma drugačen obraz. Celjanke so tudi tokrat niti igre držale v svojih rokah, a so jim domačinke vseskozi dihale za ovratnik. Prvo občutnejšo prednost so si zagotovile sredi 23. minute, ko je Tina Trebec zadela za 40:30, zmago pa potrdile šele v zadnjih minutah, saj so se do tedaj mariborske tekmice vseskozi držale zaostanka med sedmimi in 10 točkami.

Za celjsko zasedbo bo to 19. zaporedni in skupno 20. nastop v finalu državnega prvenstva. V minuli sezoni je osvojila 11. naslov državnih prvakinj, s čimer je prehitela Ježico (10 naslovov) in postala najtrofejnejša slovenska ženska ekipa. Finalni niz, v katerem bosta ekipi igrali na tri zmage, se začenja v torek, 3. maja. Že sedaj je znano, da bo prvo tekmo gostilo Celje.

MARIBOR : ATHLETE CELJE 66:83 (12:15, 16:19, 17:23, 21:26) [0:2*] Trebec 21, Slonjšak 19,

Damir Grgić trener Athlete Celja: “Čestitke našim dekletom za uvrstitev v finale, Mariborčankam pa za prikazano na tej tekmi. Mi sedaj vse moči usmerjamo v veliki finale, kjer zavedamo, da ne bo niti ene lahke tekme.”

Ostala tekma

GROSUPLJE : TRIGLAV 52:70 (12:17, 10:24, 16:17, 14:12) [1:1*]

§ § §

2. SKL

Celjski košarkarji na zadnji tekmi rednega dela še niso rešili vprašanja obstanka v 2. SKL. V Hrastniku, ki se seli v 3. ligo so bolj začeli gostitelji, ki so v prvi četrtini že vodili z dvoštevilčno prednostjo. V drugi četrtini je prednost Zasavcev največ znašala 14 točk, a so se proti glavnemu odmoru gostje približali. V tretji četrtini so gostje prišli do preobrata in najvišje prednosti 42:50 v 29. minuti. Žilavi gostitelji so v 37. minuti izenačili na 58 in bolje odigrali v končnici.

Celjani in Kolpa bodo v kvalifikacijah za dve mesti v 2. SKL igrali s tretjeligašema Medvode in Ljubljano.

HRASTNIK : ECE CELJE 66:61 (22:14, 15:19, 9:17, 20:11)