Celjski nogometaši ne najdejo poti iz krize

Celjski nogometaši so v 24. krogu prve slovenske nogometne lige zabeležili že četrti letošnji poraz v petih prvenstvenih tekmah. Tokrat so doma visoko klonili proti do te tekme točkovno izenačenemu Taboru iz Sežane. Celjani so na stadionu Z’dežele klonili z 0:3. Nogometaši Sežane so dosegli sploh prvo gostujočo zmago to sezono.

Celjski nogometaši so se znašli v rezultatski krizi, saj so v spomladanskem delu prvenstva izgubili že četrtič. Edino sicer prestižno zmago v tem delu prvenstva so v 22. krogu dosegli proti Mariboru.

Tokratno tekmo so bolje začeli Celjani, a se dlje kot do kazenskega prostora gostov niso uspeli prebiti. Po pol ure igre so pobudo prevzeli gostje. Najprej v 33. minuti, ko do žoge pred vrati Celja ni uspel pravočasno priti Dino Stančič. V 34. minuti jez udarcem z roba kazenskega prostora ponovno poskusil Stančič, žoga pa je le za malenkost zgrešila levi zgornji kot celjskih vrat. Sreče pa je Celjanom zmanjkalo v 35. minuti, ko je s 14 metrov zadel Leon Sever in postavil končni izid polčasa.

V drugem polčasu je sledil hiter hladen tuš za Celjane. Že po nekaj sekunde igre so namreč nogometaši Tabora po golu Fahda Ndzengue podvojili vodstvo. Celjski nogometaši se še niso čisto pobrali od šoka, ko je bil rezultat na semaforju že 0:3. Žogo je namreč po podaji Ndzenguea pred celjskimi vrati nespretno v lastno mrežo pospravil Dušan Stojinović.

Sežanci so imeli do konca tekme še nekaj lepih priložnosti, ki pa jih niso znali realizirati. Celjani so od 79. minute igrali z igralcem več, vendar jim tudi to ni pomagalo, da bi dosegli vsaj častni zadetek. Ostalo je pri zmagi Tabora iz Sežane s 3:0 s čimer so jim Celjani prepustili tudi sedmo mesto na lestvici.

Celje bo v 25. krogu prihodnjo nedeljo gostovalo v Ljubljani pri Olimpiji.

24. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Celje – NK CB24 Tabor Sežana 0:3 (0:1)

Celje, stadion Z’dežele – ZAPRTO ZA JAVNOST!

SODNIK: Slavko Vinčić (Maribor) 1. POMOČNIK: Tomaž Klančnik (Slovenj Gradec) 2. POMOČNIK: Andraž Kovačić (Ljubljana) 4. SODNIK: Alen Borošak (Spodnji Duplek) DELEGAT: Dejan Germič (Cerkvenjak)

STRELCI: 0:1 Leon Sever (35.min.), 0:2 Ndzengue Fahd (46.min.), 0:3 Dušan Stojinović – AG (49.min.)

RDEČI KARTONI: Mihael Briški (79.min.)

RUMENI KARTONI: Mihael Briški (4.min.), Jakob Novak (50.min.), Mihael Briški (79.min.), Maj Rorič (87.min.)

CELJE: Matjaž Rozman, Amadej Brecl, Mićo Kuzmanović, Ivan Božić (od 70.min. Tom Kljun), Maj Rorič, Matic Vrbanec (od 70.min. Žan Benedičič), Filip Dangubić (od 63.min. Ester Sokler), Josip Ćalušić, Žan Zaletel (od 63.min. Bradley Martis), Dušan Stojinović, Luka Kerin (od 46.min. Jakob Novak). Trener: Jiří Jarošik.

CB24 TABOR SEŽANA: Jan Koprivec, Marko Ristić, Klemen Nemanič, Mihael Briški, Erik Salkić, Dominik Mihaljević, Kevin Grobry (od 82.min. Žiga Ovsenek), Antoine Makoumbou (od 82.min. Marko Krivičić), Leon Sever (od 67.min. Tom Alen Tolić), Dino Stančič (od 50.min. Aldair Djalo), Ndzengue Fahd (50.min. Christos Rovas). Trener: Igor Božić. (statistika: A.H./NK Celje)