Celjski niz 59 zmag prekinjen v Mariboru

maribor celje oktober 2015

Celjski rokometaši so na slovenski sceni pred praznično tekmo v Mariboru našteli kar 59 zmag in pričakovali še 60. Na koncu se varovancem Branka Tamšeta računica pred reprezentančnim premorom ni izšla.

V prvem polčasu so državni prvaki držali rahlo pobudo. V začetku drugega polčasa je prednost Celjanov narasla na 3, a je bilo v 37. minuti že izenačeno na 17. Po zelo izenačenem srednjem delu nadaljevanja je domača vrsta prvič povedla šele v 55. minuti, a je bilo takoj zatem že 26:24. Po izključitvi Poteka je Maribor v povedel z 29:25 in vse je bilo odločeno.

To je prvi poraz Celjanov po februarju 2014, ko so prav tako klonili na gostovanju v Mariboru.

Maribor Branik : Celje Pivovarna Laško 29:27 (12:13)
Lesjak 9 obr., Gajić; Blagotinšek 2, Ivić, Babarskas, Janc 4, Razgor 4, Marguč 2 (2/2 7 m), Poteko 1, Zarabec, Fižuleto, 1 Patrianova 1, Dobelšek 1, Mlakar 9, Žvižej 1.

Ostale tekme

Gorenje Velenje : Koper 2013 35:22
Dobova : Trimo Trebnje 23:24
Riko Ribnica : Urbanscape Loka 26:29

Krka – Jeruzalem Ormož 28:21
Sevnica – Slovan 23:25
Istrabenz Plini Izola – Slovenj Gradec 2011 (preloženo)

14. Sevnica 8 – 2

Nadaljevanje državnega prvenstva bo 11. novembra, ko bodo rumeno-modri gostovali v Škofji Loki. Kmalu za tem se v Zlatorogu obeta spektakel, saj je na sporedu evroligaška tekma z madžarskim Veszpremom, ki ga bo menda spremljalo okoli 1.000 gostujočih navijačev.

*foto: RK Maribor