Celjski niz neporaženosti končan na Fazaneriji

Celjski nogometaši so po odmevni sobotni zmagu v gosteh proti vodilni Olimpiji, v 28. krogu izgubili prvič po lanskem novembru, ko jih je v Celju s 3:1 premagala Olimpija. Tokrat so z identičnim rezultatom 3:1 izgubili na gostovanju v Murski Soboti pri vroči Muri, ki je zmagala na vseh tekmah po koncu epidemije. Mura je tako prekinila celjski niz devetih ligaških tekem brez poraza in štirih zaporednih zmag.

S tem so Celjani iz rok izpustili priložnost, da se najmanj za nekaj dni prebijejo na prvo mesto lestvice, obenem pa dali priložnost nogometašem Maribora, da jim ob morebitni zmagi prevzamejo drugo mesto.

Tekmo si je ogledal tudi selektor slovenske izbrane vrste Matjaž Kek.

Tekma na Fazanariji je bila razburljiva od začetka, ko so pobudo prevzeli Celjani, ki pa so hladen tuš doživeli že v deseti minuti, ko je zadel Luka Šušnjara. Vodstvo so Celjani izničili devet minut kasneje, ko je zadev Advan Kadušić. Gledalci so že deset minut kasneje (39. minuta) videli tretji gol na tekmi, ko je zadel Kevin Žižek in Muro popeljal v vodstvo z 2:1. Končni izdid 3:1 je v 48. minuti iz 11-metrovke postavil Luka Bobičanec. Še višji poraz Celjanov je do konca tekme preprečil vratar Rozman, ki je najprej v 62. minuti ubranil novo 11-metrovko, kasneje pa je ubranil še nekaj priložnosti Mure.

Celje bo imelo že v soboto priložnost, da popravi vtis, ko v Celje prihaja Tabor Sežana.

MURA – CELJE 3:1 (2:1)
Šušnjara 10., Žižek 39., Bobičanec 48./11-m; Kadušić 24.

Mura: Obradović, Pucko, Maruško, Karamarko, Karničnik, Horvat (84./Brkić), Kouter (71./Šporn), Bobičanec (71./Maroša), Šušnjara (64./Kous), Mandić (84./Cipot), Žižek.

Celje: Rozman, Marandici (90./Brecl), Ćalušić, Stojinović, Kadušić, Plantak (53./R. Štraus), Novak (53./Pungaršek), Lotrič, Kerin (74./Koritnik), Božić (90./Kljun), Vizinger.

Sodnik: Matej Jug.