Celjski nogometaši proti Olimpiji podaljšali slab spomladanski niz

Celjski nogometaši so slabe spomladanske predstave, s petim porazom na šestih tekmah, nadaljevali pri ljubljanski Olimpiji, ki je državne prvake premagala z 1:0. Po zmagi je Olimipa z novimi tremi točkami ponovno prevzela vrh lestvice.

Olimpija je niz neporaženosti v spomladanskem delu po treh neodločenih izidih kronala z zmago proti državnim prvakom.

Prvi polčas tekme je minil z izenačeno igro, a z rahlo pobudo Ljubljančanov, ki so zapretili že v 13. minuti vendar je bil Timi Max Elšnik nenatančen. Enakovredna igra se je nadaljevala do 36. minute, ko je najprej nevarno s 15 metrov zapretil Jan Andrejašič, v 37. minuti pa so domači povedli s prvim strelom v okvir celjskih vrat. Elšnik je prodrl po desni, v kazenskem prostoru iz igre vrgel še enega celjskega branilca, podal pred gol, tam pa je žogo pod prečko poslal Mihailo Perović. Sledila sta dva nevarna napada Celjanov, a ostalo je pri izidu 1:0.

Drugi polčas so odločneje začeli Celjani, ki pa v zakljkučkih akcij niso bili nevarni. Pritisk Celjanov bi se skoraj obrestoval v 72. minuti, ko so po lepi akciji zadeli vratnico. Državni prvaki so do konca tekme vse moči usmerili v izenačenje rezultata vendar je ljubljanskim nogometašem uspelo obraniti svoja vrata in minimalno zmago.

Celjane v 26. krogu čaka gostovanje v Gorici.

25. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Olimpija – NK Celje 1:0 (1:0)

Ljubljana, ŠRC Stožice – ZAPRTO ZA JAVNOST!

SODNIK: Bojan Mertik (Odranci) 1. POMOČNIK: Erik Herženjak (Lendava) 2. POMOČNIK: Staša Špur (Murska Sobota) 4. SODNIK: Dragoslav Perić (Kranj) DELEGAT: Danilo Levačič (Velika Nedelja)

STRELCI: 1:0 Mihailo Perović (37.min.)

RDEČI KARTONI: /

RUMENI KARTONI: Bradley Martis (15.min.), Žan Benedičič (24.min.), Antonio Delamea Mlinar (65.min.), Erick Boakye (84.min.)

OLIMPIJA: Žiga Frelih, Antonio Delamea Mlinar, Vujadin Savić, Uroš Korun, Jan Andrejašič (od 89.min. Vitalijs Maksimenko), Timi Max Elšnik, Vitja Valenčič (od 76.min. Ante Čorič), Eric Boakye, Nik Kapun (od 76.min. Enrik Ostrc), Mihailo Perović (od 75.min. Andres Vombergar), Đorđe Ivanović (od 89.min. Gal Kurež). Trener: Goran Stanković.

CELJE: Metod Jurhar, Advan Kadušić, Mićo Kuzmanović, Žan Benedičič, Maj Rorič, Matic Vrbanec, Bradley Martis, Josip Ćalušić, Žan Zaletel, Ester Sokler, Luka Kerin (od 61.min. Ivan Božić). Trener: Jiří Jarošik.(statistika: A.H./NK Celje)