Celjski nogometaši učinkoviti, kljub nalitemu igrišču

Po reprezentančnem premoru so s tekmovanjem nadaljevali v prvi nogometni ligi, kjer je sobotna srečanja zaznamovalo močno deževje, ki je v Krškem povzročilo prekinitev tekme. Z vodnimi težavami so se soočali tudi na savinjsko-šaleškem derbiju, kjer so maloštevilni gledalci videli štiri zadetke.

Na težkem tereno so si prvo polpriložnost priigrali Velenjčani, Celjani pa so v 34. minuti povedli, ko je Janez Pišek s sredine igrišča podal med oba velenjska srednja branilca, žoga pa je prišla do Daliborja Volaša, ki je stekel proti Mateju Radanu in ga z lobom z 18 metrov premagal. Z lob udarcem je v začetku drugega polčasa poskušal tudi Cvijanović, a je gostujoči vratar s skrajnimi močmi ubranil svojo mrežo. Deset minut kasneje se je po obetavni domači akciji že zdelo, da so grofje zapravili priložnost, a je žoga zadela v roko gostujočega branilca Kašnika, z 11-metrovke pa je bil natančen Lovre Čirjak. Celjani so se v včerajšnjih razmerah očitno odlično počutili, saj so že dve minuti kasneje znova prišli pred nasprotna vrata, po dveh odbitkih pa je za 3:0 zadel Nino Pungaršek. Malo kasneje je Goran Cvijanović zadel okvir vrat, v 84. minuti pa je obramba knapov znova padla na izpitu, saj so si gostitelji v kazenskem prostoru izmenjali dve podaji, zadetek pa je dosegel Dalibor Volaš.

Celje : Rudar 4:0 (1:0)
* Arena Petrol, gledalcev 300, sodniki: Obrenović, Praprotnik (oba Ljubljana) in Kovačič (Preserje).
* Strelci: 1:0 Volaš (34.), 2:0 Čirjak (56./11 m), 3:0 Pungaršek (58.), 4:0 Volaš (84.).
* Celje: Kotnik, Kous, Džinić, Hadžić, Travner, J. Pišek, Pungaršek, Cvijanović (od 83. Hadžić), Podlogar, Čirjak (od 88. Požeg Vancaš), Volaš (od 87. Rahmanović).
* Rudar: Radan, Iharos, Grgić, Kašnik, Mužek, Bolha, Babić, Vručina (od 70. Lotrič), Glavina (od 82. Bokalić), Trifković, Mary (od 78. Billong).
* Rumeni kartoni: Travner; Grgić, Kašnik, Babić.

Krško : Koper 0:0

Gorica : Olimpija 1:1

Aluminij : Domžale (nedelja)

Radomlje : Maribor (nedelja)