Celjski nogometaši uspešno začeli spomladanski del

Z obračunom Celjanov z Novogoričani se je danes začel spomladanski del prve nogometne lige. Celjski nogometaši so slavili s 4:3.

V Celju se je s tekmo Celje – Nova Gorica začel spomladanski del nogometnega prvenstva. Celjani so tekmo začeli še v stilu zimskega spanca, saj so že po štirih minutah zaostajali za dva gola, ko sta za primorce zadela Etien Velikonja in Semir Smajlagić. Celjani so se po hitrem zaostanku še hitreje vrnili in v sedmi minuti zadeli kar dvakrat ter izenačili izid. Zadela sta Rudi Požeg Vancaš in Dario Vizinger. To pa še ni bil konec celjske ofenzive, saj so do konca polčasa zadeli še dvakrat ter na odmor odšli z dvema goloma prednosti (4:2). V 38. minuti je zadel Amadej Brecl, minuto pred koncem polčasa pa je še drugič na tekmi zadel razpoloženi Rudi Požeg Vancaš. To je bil že njegov 11 zadetek v letošnji sezoni, s katerim se je povzpel tudi na vrh lestvice strelcev.

V drugem polčasu je Novi Gorici še uspelo izenačiti, potem ko je v 54. minuti še drugič na tekmi zadel Velikonja, kaj več pa jim Celjani niso dopustili.

Celjani so se z zmago najmanj za en dan zavihteli na četrto mesto na lestvici.