Celjski nogometaši v gosteh boljši od Gorice

Državni prvaki so v 17. krogu gostovali pri zadnjeuvrščeni Gorici ter po štirih tekmah ponovno okusili slast zmage. Na drugi strani so Goričani doživeli peti zaporedni poraz in se utrdili na zadnjem mestu. Celjani z 20 točkami zasedajo sedmo mesto.

Varovanci Dušana Kosića so tekmo v Gorici začeli napadalno in povedli že v 11. minuti. Zadel je Filip Dangubić potem, ko ga je s podajo lepo našel Jakob Novak. Goričane je zadetek predramil, a premoči do konca polčasa niso znali izkoristiti oz. jim je to preprečeval celjski vratar Matjaž Rozman.

Tudi v drugem polčasu je Goričane v obup spravljal celjski vratar, na drugi strani pa so Celjani vodstvo v 50. minuti podvojili. Amadej Brecl se je odločil za prodor v kazenski prostor, z leve je podal v sredino, tam pa je žogo lepo sprejel Mićo Kuzmanović in zadel za 2:0. Do konca je nato tekma potekala po ustaljenem ritmu. Goričani so imeli pobudo in si ustvarili nekaj priložnosti, ki pa jih je ustavil bodisi celjski vratar Rozman bodisi lastna nespretnost.

Celjani v 18. krogu doma pričakujejo četrtouvrščeni Koper. Tekma bo v sredo.

17. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Gorica – NK Celje 0:2 (0:1)

Nova Gorica – Športni park – ZAPRTO ZA JAVNOST!

SODNIK: Dragoslav Perić (Kranj) 1. POMOČNIK: Dejan Povšnar (Zagorje od Savi) 2. POMOČNIK: Miha Kalan (Kranj) 4. SODNIK: Asmir Sagrković (Vrhnika) DELEGAT: Gojko Setnikar (Ljubljana – Polje)

STRELCI: 0:1 Filip Dangubić (11.min.), 0:2 Mićo Kuzmanović (51.min.)

RDEČI KARTONI: /

RUMENI KARTONI: Filip Dangubić (17.min.), Matic Paljk (44.min.), Mathias Oyewusi (68.min.), Lamin Coley (75.min.), Matija Širok (80.min.), Mateo Itrak (92.min.)

GORICA: Uroš Likar, Etien Velikonja, Matija Širok, Goran Cvijanović, Lamin Colley, Aleksandar Bjelica, Matteo Tomiček, Leon Marinič (od 22.min. Mateo Itrak), Matic Paljk (od 55.min. Mathias Oyewusi), Johan Nkama (od 76.min. Tjaš Begić), Nejc Mevlja. Trener: Gordan Petrič.

CELJE: Matjaž Rozman, Amadej Brecl, Mićo Kuzmanović (od 92.min. Tom Kljun), Žan Benedičič, Filip Dangubić (od 92.min. Maj Rorič), Matic Vrbanec (od 85.min. Nino Pungaršek), Ivan Božić (od 69.min. Roman Bezjje ak), Dušan Stojinović, Žan Zaletel, Jakob Novak (od 69.min. Jon Šporn), Advan Kadušić. Trener: Dušan Kosić. (statistika: A.H.)