Celjski rokometaši z visoko zmago na vrh lestvice

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v Dolu dosegli visoko zmago. RK Dol TKI Hrastnik so premagali s kar 17. goli razlike. Bilo je 40:23 za Celjane.

Celjski rokometaši so se z zmago točkovno izenačili z Ribnico in že zasedajo prvo mesto na lestvici.

Celjani sedaj misli že usmerjajo v november, ko jih čakata dve ključni domači tekmi v ligi prvakov z neposrednima tekmecema za osmino finala, Zaporožjem in Zagrebom. Na Celje.info je na voljo še nekaj vstopnic za obe tekmi po polovični ceni (klik za podrobnosti).

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se na zadnji tekmi pred krajšim premorom v gosteh pomerili z ekipo Dol Tki Hrastnik, ki je v prvih šestih krogih zbrala 2 točki in je zasedala predzadnje mesto. Krajši premor bo zdesetkanim Celjanom prišel še kako prav, saj bodo lahko odpočili igralce, ki so v zadnjih tekmah nadomeščali manjko poškodovanih igralcev.

Celjani so sicer na današnji tekmi že v prvem polčasu naredili večji del posla. Že po treh minutah igre je na semaforju polne dvorane pisalo 0:3, pri čemer je bil Kodrin dvakrat uspešen iz hitrega nasprotnega napada. Ko je bil po devetih minutah rezultat 3:8, je bil domači trener prisiljen v minuto odmora, ki je Dolu sicer nekoliko pomagala, vendar je bilo za razpoložene Celjane vseeno premalo. Na polovici prvega polčasa je tako bilo že 6 golov razlike v prid celjskim rokometašem (4:11). Ob zaključku polčasa so Celjani s tremi zaporednimi zadetki, dva od teh je dosegel Razgor, ki je bil s petimi goli tudi prvi strelec tekme do tega trenutka, pobegnili na 9:18. To je bil tudi rezultat polčasa.

Celjani tudi v drugem delu srečanja niso dovolili, da bi se jim zgodil padec, kot na zadnjih tekmah. Še naprej so višali prednost in po štirih minutah igre, po golu Anića, vodili že z desetimi goli razlike. Slabih deset minut kasneje je na 12 golov prednosti povišal Horžen. Celjani so rokometašem Dola rešetali mrežo iz vseh položajev, tako da se med strelce se na koncu nista vpisala le vratarja in mladi Kljun, je pa za svoja prva zadetka v članski ekipi poskrbel Matic Košec, ki je dosegel tudi današnji zadnji, štirideseti zadetek za Celjane. Najuspešnejši v gostujoči vrsti je bil sicer Vujović z osmimi zadetki, sedem jih je dodal Razgor, kolikor jih je dosegel tudi prvi strelec domačih, Grušovnik.

RK Dol TKI Hrastnik : RK Celje Pivovarna Laško 23:40 (9:18)

ŠD Dolanka, 400 gledalcev, sodnika: Gorenc, Kočevar

RK Dol TKI Hrastnik: Seme, Nunčič, Rkman; Brilej 1, Ajdari 6/2, Grušovnik 7, Pintar, Bauerheim 2, Gospodarič, Hribšek, Ramič, Ribič, Jakopič, Simončič 1, Koprivc 6/1; trener: Aleš Sirk

Izključitve: / min; 7-metrovke: 3/3

RK Celje Pivovarna LaškoPantjar, Ferlin; Vujović 8/5, Jurečič 3, Malus 1, Kljun, Košec 2, Razgor 7, Ovniček 2, Nenadić 4, Accambray 3, Kodrin 5, Horžen 1, Anić 3, Bećiri 1; trener Tomaž Ocvirk

12 RK SVIŠ IVANČNA GORICA 7 1 0 6 172 199 -27 2
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk