Celjski športni teden: bogato dogajanje na vseh področjih

Atletika

Kladivarjevci z vidnimi vlogami na troboju s Hrvaško in Srbijo: povratek Rennerja, rekord Botolina

Marusa Černjul je na mitingu New Balance Indoor Grand Prix v Bostonu preskočila 185 cm in osvojila četrto mesto.

Deskanje na snegu

Na tekmi svetovnega pokala v italijanskem Piancavallu je v paralelnem slalomu Tim Mastnak zaključil na 5. mestu, s čimer je izenačil svojo letošnjo najboljšo uvrstitev. Rok Marguč je bil 22.

Futsal

Sprememba pri nogometašicah

Žanska futsal liga, 11. kolo – ŽNK Celje : ŠD Košana 8 : 2 (Sergeja Kos in Gaja Srnec 3, Klementina Mavhar in Lavra Zagajšek 1). Celjanke so 2. med 5 ekipami.

Kegljanje

1. A slovenska liga ženske, 12. kolo – Brest : Celje 3:5 (3315:3320)

Košarka

Celjanke končale slabše, kot so začele

1. ženska košarkarska liga, 18. kolo – Ježica : Cinkarna Celje 52:84 (Kostourkova 18, Deer 17, Krošelj 16, Bogičević in Seničar 10). Prvi del tekmovanja so Celjanke zaključile brez poraza.

2. slovenska košarkarska liga – moški, 16. kolo – Ljubljana : Celje 76:73 (Ejup 17, Buda 16, Tabak 13, Miljković 12, …). Celjani so 4. med 12 ekipami.

Nogomet

Celjski nogometaši so odpotovali na priprave v Turčijo, z njimi pa je odpotoval tudi novi soigralec.

Celjani z baltsko okrepitvijo

Aktivna so bila tudi dekleta:

Mladim celjskim nogometašicam odlično tretje mesto na mednarodnem turnirju v Celju (foto)

Odbojka

3. ženska državna liga – vzhod, 10. kolo – Celje : Kostmann-Sl.Gradec 0:3 (11:25, 8:25, 15:25). Celjanke so na lestvici 7. med 10 ekipami.

Plavanje

Plavanje: na DP v LJ močna celjska zasedba

Rokomet

Končano je evropsko moško prvenstvo, kjer je Slovenija končala na 4. mestu. V reprezentanci je nekaj aktualnih članov celjskega kluba in še več nekdanjih.