Državni nogometni prvaki spomladanski del prvenstva začeli s porazom

Celjski nogometaši so v prvi prvenstveni tekmi v letu 2021 doma izgubili proti Domžalam z 0:2. Celjani tako ostajajo na osmem mestu prvenstvene lestvice. Za vodilno Olimpijo zaostajajo že za 18 točk.

Celjski nogometaši so leto 2021 začeli z domačim prvenstvenim porazom proti Domžalam, ki so tekmo začeli veliko bolje in povedli že v 2. minuti srečanja. Strel Daria Kolobarića je celjski vratar Matjaž Rozman še ubranil, odbita žoga pa je prišla do Tilna Klemenčiča, ki mu iz bližine ni bilo težko zadeti. V nadaljevanju polčasa si obe moštvi nista več priigrali večjih priložnosti. Razen ob koncu polčasa, ko bi najprej Domžale skoraj podvojile vodstvo, a se je odlično izkazal vratar Rozman, ki je ubranil poskus Tamarja Svetlina, ki se je sam znašel pred celjskim vratarjem. Malo kasneje pa se je Celjanom ponudila priložnost za izenačenje, ko je Filip Dangubić želel atraktivno s škarjicami ukaniti domžalskega vratarja, ki pa mu preslabega strela ni bilo težko ubraniti.

Tudi v drugem polčasu so odločneje krenili Domžalčani, ko bi kmalu ponovno zadeli že po nekaj minutah igre. Domžalski gol je ponovno preprečil Rozman, ki je ubranil nevaren poskus Arnela Jakupovića. V 64. minuti pa je bil postavljen končni izid tekme, ko je lastno mrežo, po podaji Zenija Husmanija, zatresel Matic Vrbanec in postavil končnih 2:0 za Domžale.

Celjane naslednja tekma čaka v soboto, 20. 2. 2021, ko bodo gostovali pri drugouvrščenem Mariboru.

21. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Celje – NK Domžale 0:2 (0:1)

Celje, stadion Z’dežele – ZAPRTO ZA JAVNOST!

SODNIK: David Šmajc (Kranj) 1. POMOČNIK: Davor Brezar (Kranj) 2. POMOČNIK: Miha Kalan (Kranj) 4. SODNIK: Denis Šabanagić (Ljubljana) DELEGAT: Borut Knafelc (Pobegi)

STRELCI: 0:1 Tilen Klemenčič (2.min.), 0:2 Matic Vrbanec – avtogol (64.min.)

RDEČI KARTONI: /

RUMENI KARTONI: Matic Vrbanec (1.min.), Sven Šoštarič Karić (14.min.), Jakob Novak (41.min.), Matej Podlogar (54.min.), Filip Dangubić (58.min.), Maj Rorić (71.min.)

CELJE: Matjaž Rozman, Stjepan Vego (od 41.min. Bradley Martis), Mićo Kuzmanović, Maj Rorič (od 88.min. Žan Benedičič), Luka Kerin (od 69.min. Jure Matjašič), Matic Vrbanec, Filip Dangubić (od 70.min. Ester Sokler), Dušan Stojinović, Žan Zaletel, Jakob Novak, Advan Kadušić. Trener: Jiří Jarošik.

DOMŽALE: Ajdin Mulalić, Damjan Vuklišević, Janez Pišek, Tilen Klemenčič (od 83.min. Denis Adamov), Tamar Svetlin (od 81.min. Mattias Käit), Dario Kolobarić (od 12.min. Matej Podlogar – od 90.min. Benjamin Markuš), Senijad Ibričić, Gregor Sikošek, Sven Šoštarič Karić, Arnel Jakupović, Zeni Husmani. Trener: Dejan Djuranović.