Državni prvaki do druge zaporedne zmage

Državni nogometni prvaki iz Celja so v 18. krogu na stadionu Z’dežele gostili četrtouvrščeni Koper in prišli do druge zaporedne zmage v prvenstvu, kar jim je uspelo tretjič v tej sezoni.

Cečljani so se z zmago, po nepopolnem krogu, povzpeli na 7. mesto prvenstvene lestvice. S 23 točkami za vodilnim Mariborom zaostajajo za 11 točk.

Varovanci Dušana Kosića so bili proti četrtouvrščenemu Kopru celotno tekmo boljši nasprotnik, a so premoč potrdili šele z goloma v zadnjih dvajsetih minutah srečanja.

Prvi polčas se je kljub boljši igri Celjanov končal brez zadetkov, najbolj razburljive trenutke pa sta moštvi prihranili za drugi del igre. Najprej je v 69. minuti lepo zadel Žan Benedičič. Ta je z desne strani izvajal prosti strel ter se odločil za udarec proti golu. Žoga je preletela vse nogometaše, vključno z gostujočim vratarjem, in Celje se je veselilo vodstva z 1:0. Koprčani so takoj zatem pritisnili na celjski gol, vendar je bil izkupiček pritiska zgolj ena zadeta vratnica. Slednjo so v 72. minuti zatresli tudi Celjani.

Pritisk Celjanov se je kljub vodstvu nadaljeval tudi v zadnjem delu tekme. V 87. minuti je tako le nekaj več natančnosti manjkalo, da bi Timotej Dodlek povišal na 2:0. Zato pa je podvojitev vodstva prišla v sodnikovem podaljšku, ko je Mićo Kuzmanović v kazenskem prostoru preigral Žana Žužka in.Ivana Vargića ter zadel za končnih 2:0.

Celjani v 19. krogu, v nedeljo 20. 12. ob 15. uri, doma pričakujejo trenutno tretjeuvrščeno Muro.

18. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Celje – FC Koper 2:0(0:0)

Celje – stadion Z’dežele – ZAPRTO ZA JAVNOST!

SODNIK: Asmir Sagrković (Vrhnika) 1. POMOČNIK: Robert Vukan (Gornja Radgona) 2. POMOČNIK: Andraž Kovačič (Ljubljana) 4. SODNIK: Aleksandar Matković (Ravne na Koroškem) DELEGAT: Danilo Levačič (Velika Nedelja)

STRELCI: 1:0 Žan Benedičič (69.min.) 2:0 Mićo Kuzmanović (92.min.)

RDEČI KARTONI: /

RUMENI KARTONI: Roman Bezjak (82.min.), Nino Pungaršek (86.min.), Mićo Kuzmanović (88.min.), Claudio Spinelli (93.min.)

CELJE: Matjaž Rozman, Amadej Brecl, Mićo Kuzmanović, Žan Benedičič, Filip Dangubić (od 64.min Roman Bezjak), Matic Vrbanec (od 77.min. Jon Šporn), Ivan Božić (od 63.min. Luka Kerin), Dušan Stojinović, Žan Zaletel, Jakob Novak (od 77.min. Nino Pungaršek), Advan Kadušić. Trener: Dušan Kosić.

KOPER: Ivan Vargić, Aleksander Rajčević, Žan Žužek, Matej Palčič, Tilen Mlakar, Ivica Guberac, Timotej Dodlek, Žan Bešir (od 46.min. Marko Pejić – od 56.min. Maks Barišić), Nikola Krajinović, Dare Vršić (od 65.min. Adam Vošnjak), Nardin Mulahusejnović (od 65.min. Claudio Spinelli). Trener: Miran Srebrnič. (statistika: A.H./NK Celje)