Državni prvaki doma komaj do točke proti zadnjeuvrščeni Gorici

Nogometni državni prvaki so v 8. krogu državnega prvenstva na stadionu Z’dežele gostili zadnjeuvrščeno Gorico in v izdihljajih tekme izvlekli neodločen izid.

Celjani so točko izvlekli v 91. minuti srečanja, ko je po prekršku Nejca Mevlje nad Dušanom Stojinovićem sodnik dosodil 11-metrovko, ki jo je v zadetek spremenil Filip Dangubić.

Novogoričani bi sicer skoraj zadeli že v uvodnih minutah srečanja, a je celjski vratar Matjaž Rozman s skrajnimi močmi ubranil strel Chinwendu Johan Nkama. Celjani so nato prevzeli pobudo in imeli večjo posest žoge, a so ob koncu prvega dela po zaslugi nenatančnega strela Aleksandra Bjelice mrežo ohranili nedotaknjeno. Prvi polčas so Goričani vseeno sklenili zmagoslavno, saj je v sodnikovem podaljšku, po podaji s kota, z glavo zadel Mevlja.

Drugi polčas so se Goričani predvsem branili, Celjani pa kljub pobudi nikakor niso znali prebiti obrambe Primorcev. Odrešitev je prišla v 91. minuti, ko je, kot rečeno, iz 11-metrovke za končnih 1:1 zadel Dangubić.

Celje se v naslednjem krogu odpravlja na gostovanje k povratniku med elito Kopru.

8. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Celje – NK Gorica 1:1 (0:1)

Celje, stadion Z’dežele – ZAPRTO ZA JAVNOST!

SODNIK: Roberto Ponis (Koper) 1. POMOČNIK: Primož Perger (Limbuš) 2. POMOČNIK: Žiga Šumer (Maribor) 4. SODNIK: Asmir Sagrković (Vrhnika) DELEGAT: Dejan Germič (Cerkvenjak)

STRELCI: 0:1 Nejc Mevlja (45+.min.), 1:1 Filip Dangubić – 11m (90.min.)

RDEČI KARTONI: /

RUMENI KARTONI: Jakob Novak (18.min.), Etien Velikonja (77.min.), Nejc Mevlja (90.min.)

CELJE: Matjaž Rozman, Amadej Brecl, Jakob Novak (od 73.min. Tom Kljun), Mićo Kuzmanović (od 59.min. Roman Bezjak), Luka Kerin (od 83.min. Gašper Koritnik), Nino Pungaršek (od 59.min. Matic Vrbanec), Filip Dangubić, Dušan Stojinović, Žan Benedičič, Advan Kadušić, Josip Ćalušić. Trener: Dušan Kosić.

GORICA: Darko Marjanović, Rok Grudina, Etien Velikonja, Goran Cvijanović (od 80.min. Florez Diego Bardanca), Aleksandar Bjelica, Adis Hodžić, Matteo Tomiček, Matic Paljk, Chinwendu Johan Nkama (od 65.min. Matija Kavčič), Nejc Mevlja, Semir Smajlagić. Trener: Gordan Petrić. (statistika A.H./NK Celje)