Košarka: Celjanke ponovno v finalu državnega prvenstva

zkkathleteceljeČlanice Athleta so se z dvema zmagama proti ekipi iz Maribora zanesljivo uvrstile v finale državnega prvenstva. Na tekmah polfinala so brez težah na obeh srečanjih dokazale svojo premoč in kakovost ter si priigrale dve visoki zmagi.

Polfinalna obračuna proti Mariboru…

Prvo polfinalno srečanje proti ekipi Maribora so Celjanke odigrale že v sredo, 1. aprila v domači dvorani Gimnazije Celje – Center. Nasprotnice so premagale z visoko razliko, končni rezultat srečanja je bil 105:46.

Rezultat

ŽKK ATHLETE CELJE – ŽKK MARIBOR 105:46 (27:15, 26:9, 32:14, 20:8)

Strelke

Celje: Abramovič 20, Dojkič 14, Pučko 2, Jakovina 14, Lešek 15, Lisec 14, Ocvirk 10, Erkič 10, Prezelj 6.

Maribor: Cvijanovič 2, Sevšek 4, Dover 9, Unverdorben 12, Drozg 14, Gwashavanhu 3, Kranjc 2.

Na drugi tekmi, ki je bila odigrana v petek, 3. marca, so Mariborčanke sicer prikazale boljši odpor kot na prvem srečanju, vendar so Celjanke v zadnjih minutah prvega polčasa pobegnile in nato le še povečevale prednost. Članice Athleta so se tako veselile 18. zaporedne in skupaj 19. uvrstitve v finale državnega prvenstva.

Rezultat

ŽKK MARIBOR – ŽKK ATHLETE CELJE 49:91 (13:13, 12:25, 12:22, 12:31)

Strelke

Maribor: Cvijanovič 5, Dover 10, Stergar 15, Drozg 12, Gwashavanhu 7.

Celjanke bodo po osvojitvi Pokala Slovenije, lovile še eno lovoriko-naslov državnih prvakinj. (Vir: Athlete Celje)
Celjanke bodo po osvojenem Pokalu Slovenije lovile še eno lovoriko, naslov državnih prvakinj. (Vir: Athlete Celje)