Košarka: Celjanke pred zaključnim turnirjem Jadranske lige dosegle novo zmago v državnem prvenestvu, člani KK Celje tokrat poraženi

zkkathletecelje

Celjske košarkarice so pred zaključnim turnirjem Jadranske lige, ki bo potekal v Celju odigrale tekmo 17. kroga državnega prvenstva in nasprotnice iz Maribora premagale z rezultatom 109:62. Celjani so na domačem parketu izgubili proti nasprotnikom iz Podčetrtka.

Članice Athleta so se v nedeljo, 8. marca odpravile na gostovanje v Maribor. V 17. krogu državnega prvenstva so ponovno dosegle visoko zmago.

Svojo premoč so Celjanke dokazovale skozi celotno srečanje, odlikoval pa jih je predvsem odličen strelski izkupiček. Po samo 10. minutah igre so že vodile s 23-imi točkami prednosti, nato pa tempo le še stopnjevale. Od domačink so bile na koncu boljše z rezultatom 109:62.

Rezultat

ŽKK MARIBOR – ŽKK ATHLETE CELJE 62:109 (11:34, 16:28, 17:23, 18:24)

Strelke

Maribor: Cvijanovič 2, Dover 14, Stergar 4, Unverdorben 15, Drozg 18, Gwashavanhu 4, Črešnik 2, Galič 3.

Celje: Abramovič 13, Dojkič 18, Jakovina 10, Gajič 16, Lešek 6, Lisec 13, Ocvirk 2, Erkić 20, Prezelj 11.

V ekipi Celjank so z zadovoljstvom sporočili, da se na igrišče po sanaciji poškodbe vrača odlična Marica Gajić. Prav tako pa sporočajo, da bo finalni turnir Jadranske lige v kateri nastopa ekipa Athleta organiziran v Celju, natančneje v dvorani Gimnazije Celje – Center. V polfinalnih tekmah se bodo tako v soboto, 14. marca najprej pomerili ekipi Radivoj Korač in Bodučnost, nato pa še domača ekipa in njihove nasprotnice Umana Reyer Venecija. V nedeljo bo ob 15:30 odigrana tekma za 3. mesto, finale, pa bo sledilo ob 18:00 uri.

*

*

kk celjeČlani košarkarskega kluba ECE Celje so v soboto, 7. marca odigrali tekmo 16. kroga 2. SKL za moške. V dvorani Gimnazije Celje – Center so gostili ekipo Terme Olimia iz Podčetrtka.

V prvem polčasu so se Celjani enakovredno borili proti gostom, v drugem polčasu pa so košarkaši iz Podčetrtka dokazali, da gre za kvalitetno ekipo in tekmo obrnili sebi v prid. Gostje so na koncu slavili z rezultatom 66:83.

Rezultat

KK ECE CELJE – KK TERME OLIMIA PODČETRTEK 66:83 (15:18, 19:27, 19:18, 13:20)

Strelci

Celje: Brolih 11, Felicijan 1, Kobale 6, Bregar 5, Oset 2, Gobec 9, Babič 13, Tratnik 5, Perger 2, Krasniči 12.

Terme Olimia: Globovnik 1, Pešič 5, Kočevar 2, Trupaj 2, Žvan 5, Gobec 7, Spešič 12, Štruc 11, Remus 9, Švigelj 7, Kavgič 22.

KK ECE Celje - KK Terme Olimia Podčetrtek (Vir: KK Celje)
KK ECE Celje – KK Terme Olimia Podčetrtek (Vir: KK Celje)

V naslednjem krogu Celjani gostujejo pri ekipi Kolpa Črnomelj. Tekma bo 14. marca ob 20:00.