Košarka: dekleta zanesljivo preko Domžal, fantje pri Iliriji brez moči

Po reprezentančnem premoru se nadaljuje žensko državno košarkarsko prvenstvo, Celjanke pa so v tekmi z Domžalčankmi prišle do nove zmage.

Košarkarice Athlete Celja so tekmo začele odločno in že prvo četrtino dobile za 17 točk. Do polčasa je prednost narasla na 51:17. V tretji četrtini so gostujoče košarkarice vzpostavile ravnotežje, vendar razlike niso uspele znižati. Varovanke Damirja Grgića so zadnjo četrtino znova odigrale zavzeto in jo dobile z rezultatom 24:6.

Athlete Celje : Domžale 91:37 (27:10, 24:7, 16:14, 24:6)

Evans 24 (9 skokov, 5 podaj, 6 prid. žog), Ocvirk 15, Slonjšak 14, …

9. Domžale 0/7 7

Naslednjo soboto, 3. decembra, je na vrsti domače srečanje z Mariborčankami, in sicer ob 17.00. Še pred tem bo v dvorani Gimnazije Celje – Center v sredo, 30. novembra, ob 18.00 tekma lige WABA, Celjanke pa bodo gostile vrsto iz Skopja.

§ § §

2. SKL

Celjski košarkarji so pri vodilni Iliriji v Ljubljani v prvi četrtini večkrat vodili za pol ducata točk, a domačim dovolili serijo sedmih točk za prevzem vodstva. Moštvi sta bili do konca polčasa bolj ali manj povsem skupaj, po 20 minutah pa je bilo 37:37.

Do sredine tretje četrtine sta bili ekipi še vedno za ramo ob rami, potem pa so domači s serijo 9:0 pobegnili, v četrti četrtini pa je razlika narasla na 20 točk.

Ilirija : Celje 94:74 (18:16, 19:21, 26:15, 31:22)

Udrih 15, Požin 11, Gobec in Koštomaj 10, …

12. AKK Branik Maribor 0/6 6

V soboto, 3. decembra, bo ob 20. uri v dvorani GCC tekma z ljubljanskimi Parklji.