Košarkarji Vojnika do zgodovinskega uspeha v pokalnem tekmovanju

Košarkarji Vojnika so v pokalnem tekmovanju prišli do zgodovinskega uspeha. Po dveh zmagah proti zasedbi iz Dravograda so se namreč uvrstili med najboljših 12 ekip slovenskega pokala.

Innoduler Dravograd Koroška : Vojnik G7 78:82 (13:18, 13:19, 25:22, 27:23)

Vojnik: Klančnik 16, Buda 14, Potočnik 13, Goršek 11, Rat 10, Rozman 8, Žgajner 4, Šrot 3, Rkman 2, Berk 1

Vojničani so v Dravogradu sijajno odprli srečanje, domačim košarkarjem pa so v uvodnih 5. minutah igre dopustili zgolj 1 doseženo točko (1:11). Svojo prednost so nato košarkarji Vojnika še izdatno povečali in na odmor odšli z rezultatom 26:37.

Vojnik je v tretji četrtini ušel na +18 (31:49), zato je trener Uroš Grešak ponudil priložnost za igro nekaterim manj izkušenim igralcem. Korošci so to izkoristili in se pred vstopom v zadnji del srečanja približali na 8 točk (51:59).

Vendarle pa so Vojničani, ki so bili v vodstvu praktično celoten dvoboj, uspeli ohraniti svojo prednost in zasluženo slaviti s 78:82. V taboru Vojnika je bil strelsko najbolj razpoložen Žiga Klančnik.

Vojnik G7 : Innoduler Dravograd Koroška 85:67 (17:18, 21:19, 25:20, 22:10)

Vojnik: Rozman 19, Črešnar in Rat 13, Berk 11, Potočnik, Žgajner in Goršek 6, Buda 5, Klančnik 4, Rošer 2

Povratno srečanje v Vojniku so precej bolje odprli gostje iz Dravograda, ki so na začetku povedli z 0:7. Sledil je odgovor varovancev Uroša Grešaka, ki so prvi polčas zaključili z minimalno prednostjo (38:37).

Košarkarji Vojnika, ki so zadeli vseh 12 prostih metov, so šele v zaključku tekme strli koroški odpor in vpisali z zmago z visokih 85:67. Največ preglavic jim je podobno kot na prvi tekmi povzročal Dejan Navodnik, v domači zasedbi pa je tokrat izstopal Tim Rozman, ki je prispeval 19 točk.

Vojničani so tako po Calcitu iz Kamnika in skalpu nad Celjani, ki nastopajo rang višje v 2. ligi, izločili še Dravograd. S tem so si priigrali uvrstitev med najboljšo dvanajsterico slovenskega pokala. V naslednjem krogu jim bo nasproti stala ena izmed naslednjih ekip: Triglav Kranj, LTH Castings, Podčetrtek/Konjice, Rogaška/Troti, Šentjur/Polzela, Ilirska Bistrica/Koper, Ilirija/Hidria.