Na Koroškem priplavali do sedmih medalj

Od petka do nedelje je bilo na Ravnah na Koroškem potekalo poletno ekipno in posamično državno prvenstvo Slovenije za dečke in deklice.

Prvenstva se je udeležilo 208 plavalcev iz 27 alovenskih klubov. Modro ekipo je zastopalo 10 plavalcev in sicer Neža Videnšek, Maja Špegelj, Špela Oblak, Ajda Brenčič, Lena Bornšek, Hana Podbregar, Nik Kočevar, Jan Vodenik, Maks Jereb in Tim Podrgajs Siussi.

Skupno so si priplavali 22 finalnih nastopov, 45 osebnih rekordov, ekipno osvojili 7. mesto, osvojili 7 medalj in kar nekaj nehvaležnih 4. mest.

Medalje so osvajali:
Hana Podbregar: zlata na 50 m prosto, zlata na 100 m prosto, srebrna na 200 m prosto, srebrna na 400 m prosto;
Lena Bornšek: bronasta na 400 m prosto;
Maks Jereb: bronasta na 50 m prosto;
Štafeta: srebrna na 4 x 50 m prosto/mix v postavi Maks Jereb, Hana Podbregar, Lena Bornšek, Jan Vodenik.

Ti plavalci sedaj odhajajo na zaslužene počitnice, kadete, mladince in člane pa čez dva konca tedna dni čaka še zadnje dejanje v tej sezoni, združeno državno prvenstvo v Kranju.