Neptunovca z veteranskega prvenstva Hrvaške prinesla pol ducata medalj

Ta konec tedno je bilo na reški Kantrici odprto prvenstvo Hrvaške v plavanju za veterane. Tekmovanja so se udeležili plavalci – veterani iz Italije, Srbije, Avstrije, Hrvaške in Slovenije.

plavanje_kosak_avgust_2018Plavalni klub Neptun Celje je oba dni zastopala Julija Košak, v nedeljo pa še Janez Goršič. Julija je osvojila štiri zlate medalje, Janez pa pa je osvojil eno zlato in eno srebrno.

Obema je nastop na zadnjem tekmovanju pred evropskim veteranskim prvenstvom, ki ju čaka na začetku septembra odlično uspel.

Julija Košak (25-29 let) 1. mesto: 400 m prosto, 50 m prosto, 50 m hrbtno, 100 m prosto;
Janez Goršič (70-74 let) 1. mesto: 50 m delfin, 2. mesto: 100 m prosto.

“Modri”, ki so trenutno na počitnicah, začnejo s treningi 3. septembra, tri dni prej pa se zberejo na tradicionalnem pikniku ob začetku sezone, ko bodo nagradili najboljše plavalce iz pretekle sezone.