Neptunovci s tremi prvakinjami

Poletno odprto združeno državno prvenstvo v plavanju je gostil Kranj, tjakaj pa je odpotovalo 11 Neptunovih plavalcev.

Dosegli so kar nekaj odmevnih rezultatov:

Hana Podbregar je postala kadetska državna prvakinja na 400 m prosto, 200 m prosto ter 100 m prosto.

Zlata v članski in srebrna v absolutni konkurenci na 50 m hrbtno je bila Anemari Košak.

Naslov državne prvakinje med mladinkami je osvojila tudi Iza Vodenik na 50 m delfin ter dosegla še bronasto medaljo na  50 m prosto v mladinski kategoriji.

Lena Bornšek je med kadetinjami osvojila tri srebrne medalje – na 400 m prosto, 800 m prosto ter na 1500 m prosto (kar je pomenilo tudi še bron v absolutni kategoriji).

Finalne nastope sta priplavala še Jan Vodenik in Aja Emma Weschengg.

Dobro plavanje in osebne rekorde so v dopoldanskih predtekmovanjih pokazali tudi ostali: Zala Bornšek, Nuša Brodej, Nik Kočevar, Špela Oblak in Tim Podergajs Siussi.